Идеја за појадок: Солени палачинки со шунка и зеленчук

Рецепт за вкусни солени палачинки кои брзо се подготвуваат.

Потребни состојки:

-направете ја стандардната смеса за палачинки

-млад кромид

-шунка

-свежа пиперка

-сол, оригано

-павлака

-домати за декорација

Начин на подготовка:

Кога ќе ја подготвите смесата за палачинки, во неа додадете исечкан млад кромид, шунка исечена на ситни парчиња и пиперка исечена на ситни коцки. Потоа додадете сол и оригано.

Испржете ги палачинките, па оставете малку да се оладат. Преку нив намачкајте павлака и декорирајте ги со домат исечен на кругови.

Послужете ги како стандардни палачинки, преклопени или по желба.

реклама

Каков телефон користи Бил Гејтс?

Read more

Mercedes го претстави идниот ривал на Porsche Taycan

Read more

Русите го „издадоа“ Путин?

Read more

Голем неделен љубовен хороскоп: На кого ќе му се врати старата љубов?

Read more

Рецепти

Појадок од микробранова за оние кои секогаш брзаат наутро

Read more

Совети за почетници: Како да зготвите риба?

Read more

Рецепт на денот: Зачинети компири печени во рерна

Read more

Рецепт за совршен појадок: Овесна каша со лешници и цимет

Read more
 

Магазин

Како да изберете квалитетни јагоди?

Читај повеќе
  • play_arrow

Едноставен совет ќе спречи оставање траги од шминка на вашата облека

Читај повеќе

Каде грешат паровите кога сакаат да си го подобрат сексуалниот живот?

Читај повеќе

Низ Виена вози трамвај стар дури 50 години

Читај повеќе
  • play_arrow

30 минути јога тренинг за флексибилност и сила

Читај повеќе

Студија открива кое кафе треба да го избегнуваат жените, а кое мажите

Читај повеќе

Кикиритки: Поевтини од бадеми и ореви, а исто корисни

Читај повеќе
  • play_arrow

Древна шума откриена на дното на огромна дупка во Кина

Читај повеќе

Јаткастите плодови и сувото овошје може да го спречат создавањето маснотии на стомакот

Читај повеќе