Идеја за ручек: Домашни мини бургери

Предлог за денешниот ручек.

Потребни состојки:

600 гр. мелено месо

Сол

Бибер

2 лажици масло

4 лажички сенф

12 мали лепчиња

4 лажици кечап

12 листови зелена салата

2 големи домати

12 парчиња кашкавал

Начин на подготовка:

Промешајте го меленото месо со сол и бибер. Обликувајте 12 мали плескавици. Намачкајте го тавчето со масло и загрејте го. Исечете ги лепчињата на половина и неколку минути печете ги на тавчето. Потоа, премачкајте ги со сенф и кечап.

Исечете го доматот на 12 тенки кругови. Во лепчињата ставете листови од салата и домати. Печете ги плескавиците во тава, по 5 минути од двете страни. На крај, на секоја плескавица ставете парче кашкавал за да се растопи. Ставете ја плескавицата во сендвичот и послужете.

реклама
Орален секс: Задоволство и опасност

Орален секс: Задоволство и опасност

Read more
„Очајната домаќинка“ Фелисити Хофман обвинета за мито за упис на факултет

„Очајната домаќинка“ Фелисити Хофман обвинета за мито за упис на факултет

Read more
La Verita објави аудиоснимки од разговори меѓу Камчев и Боки 13

La Verita објави аудиоснимки од разговори меѓу Камчев и Боки 13

Read more
Продолжен притворот за двајцата штипјани кои брутално малтретираа девојка

Продолжен притворот за двајцата штипјани кои брутално малтретираа девојка

Read more

Рецепти

Десерт на денот: Чизкејк со јагоди

Read more

Предлог за ручек: Ќофте во сос од домати

Read more

Десерт на денот: Чоколадни мафини со крем и парчиња чоколадо

Read more

Најдобриот рецепт за солени палачинки со тиквичка

Read more

Магазин

  • play_arrow

Мадридското метро се претвори во Венеција

Читај повеќе

Бесплатни превентивни прегледи по повод Светскиот ден на срцето

Читај повеќе
  • filter

Десерт на денот: Чизкејк со јагоди

Читај повеќе

Зошто не треба да се смеете кога се сликате за пасош?

Читај повеќе

Оргазам од 1,8 милиони долари: Најскапата секс-играчка во светот

Читај повеќе

AstraZeneca нуди поевтина вакцина, европските влади ќе плаќаат отштета за можни последици

Читај повеќе

Како да го освоите мажот роден во знакот на Вага?

Читај повеќе

Дома или надвор: Како местото на кое имате секс влијае на вашето расположение?

Читај повеќе

10 направи кои може да ја спасат планетата Земја

Читај повеќе