Идеја за ручек: Полнет сладок компир

Еве идеја за брз и вкусен ручек.

Состојки:

Четири слатки компири со средна големина

Сол и бибер

Цимет, јогурт, путер, кокосово масло

Начин на подготовка:

Загрејте ја рерната на 220 степени. Компирот наредете го во тава обложена со хартија за печење, а претходно избодете ги компирите со вилушка.

Печете 45-50 минути и проверете дали компирот е печен. Со вилушка проверете дали е мек и извадете го од рерна.

Оставете го компирот да се олади, а потоа расечете го со нож по должина.

Посолете ја внатрешноста , ставете малку бибер и додајте го омилениот прелив- јогурт, путер, цимет.

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Заев со рејтинг 9,4%, Мицкоски 4,2% - покажа истражувањето на Брима Галуп

Read more

Се затвораат плажите во Шпанија

Read more

Русија го одобри лекот Коронавир за лекување од COVID-19

Read more

Рецепти

Предлог за ручек: Ќофте во бел сос

Read more

Десерт на денот: Орео торта од 5 состојки

Read more

Брзо и лесно: Летна салата со наут

Read more

Предлог за ручек: Пилешко со тиквички во крем сос

Read more

Магазин

  • play_arrow

Цел свет го знаеше како малиот Херкулес, а денес е непрепознатлив

Читај повеќе

Намирници кои го прочистуваат црниот дроб

Читај повеќе

Врска со најдобриот пријател: Паметна одлука или голема грешка?

Читај повеќе
  • play_arrow

Предлог за ручек: Ќофте во бел сос

Читај повеќе
  • play_arrow

Направи сам: Средство за чистење када од само две состојки

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали е подобро да се посвои машко или женско маче?

Читај повеќе

Луѓето со оваа крвна група најмногу привлекуваат комарци

Читај повеќе

Русија го одобри лекот Коронавир за лекување од COVID-19

Читај повеќе

Десерт на денот: Орео торта од 5 состојки

Читај повеќе