Идеја за ручек: Потпечени макарони со колбаси

Предлог што да подготвите за денешниот ручек.

Потребни состојки:

500 г макарони

Колбаси по желба

200 г сирење

200 г пасирани домати

100 мл масло

2 чешниња лук

Сол, бибер, чили

Начин на подготовка:

Исечканите колбаси испржете ги на масло. Додајте исечкан лук, прелијте со домати и посолете. Варете до посакуваната густина. Сварете ги макароните. Исцедете ги и додајте ги во тавата со колбасите и доматите. Додајте зачини и префрлете ги во сад за печење.

Пред печење додајте рендано сирење. Запечете ги во рерна на 190 степени. Печете 10 минути. Послужете го јадењето со салата по ваша желба.

реклама

Принцот Филип беше против разводот на Чарлс и Дијана: Никој со здрав разум не би ја оставил за Камила

Read more

Кои се голите девојки уапсени во Дубаи и кој стои зад сето тоа?

Read more

Норвешката премиерка казнета поради непочитување на рестрикциите

Read more

Ова е чипираниот мајмун на Илон Маск кој игра видеоигра со помош на неговите мисли

Read more

Рецепти

Рецепт на денот: Запечени енчилади со пилешко и кашкавал

Read more

Осум брзи и здрави идеи за појадок

Read more

Чоколадни палачинки со овошен фил

Read more

Рецепт на денот: Потпечено бело пилешко месо со печурки

Read more
 

Магазин

Родени под среќна ѕвезда: Најталентирани хороскопски знаци

Читај повеќе

Рецепт на денот: Запечени енчилади со пилешко и кашкавал

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова е чипираниот мајмун на Илон Маск кој игра видеоигра со помош на неговите мисли

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Осум брзи и здрави идеи за појадок

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да се држите до планот за здрава исхрана?

Читај повеќе

Седум прашања за сексот што ги мачат луѓето во долги врски

Читај повеќе

Пет хороскопски знаци кои најтешко се заљубуваат

Читај повеќе

Каква е кашлицата поврзана со COVID-19 и кога треба да посетите лекар?

Читај повеќе