Идрис Елба е насекаде – сега почна и да рапува

Пред неколку дена беше најавен како замена на Вил Смит во новото продолжение на „Suicide Squad“, неговото име се споменува како потенцијален наследник на Даниел Крег во серијалот за тајниот агент 007, а сега почна и да рапува – можеме да заклучиме дека Идрис Елба е сеприсутен во поп културата.

Во новата песна на грајмерот Вајли, токму Идрис Елба се појавува за да ги почести фановите со неколку стихови за неговото искуство како диџеј на свадбата на принцот Хари и Меган Маркл. Се разбира, тоа не е единственото искуство на Елба зад миксетата, бидејќи тој глуми диџеј во новата серија на Netflix наречена „Turn Up Charlie“.

реклама

Музика

9 август 1986, последниот концерт во живо на „Квин“ со Фреди Меркјури

Read more

Руски рапер пронајден исечен на парчиња во замрзнувач

Read more

Дуа Липа најави нов сингл со Мадона и Миси Елиот

Read more

Среќен роденден, Џенифер Лопес

Read more

Нови видеа

play_arrow

Сите голови на Милан во сезоната 2019/20

Read more
play_arrow

Што се случува во телото кога јадете брза храна?

Read more
play_arrow

Најдобри вежби за стомачни мускули, научно докажано

Read more
play_arrow

Идеја за ручек: Тестенини со лосос по рецепт на Џејми Оливер

Read more
play_arrow

Направете сами: Здрави летни коктели за разладување

Read more
play_arrow

10 вежби за слабеење кои секој може да ги прави дома

Read more
play_arrow

Десет клубови кои имаа многу среќа сезонава

Read more
play_arrow

Десерт на денот: Суфле палачинки

Read more
play_arrow

Моментот кога јагуар ѝ се приближува на фотографка во мракот

Read more
play_arrow

Здрав предизвик: Како да ја убиете зависноста од шеќер?

Read more
play_arrow

Петгодишно момче пливаше со најголемата ајкула во светот

Read more
play_arrow

Топ 10 локации во Шпанија кои мора да се посетат

Read more