Играчите на Реал ги добија новите Audi „ѕверки“: Кој го избра најскапиот модел?

Реал Мадрид и Audi соработуваат од 2003 година и оттогаш модели на Audi возат сите играчи и тренерот на првиот тим.

Audi редовно ги „почестува“ славните фудбалери на Реал Мадрид со најновите модели и тоа се повтори и годинава.

Честопати играчите избираат SUV модели како Q7 и Q8, па така и сега дури дванаесет фудбалери го избраа овој автомобил, додека доста популарни исто така беа и A7 и RS.

Најевтиниот автомобил го избра Карим Бензема. Негов избор е Q5 40 TDI. Тој и лани возеше релативно мал автомобил - RS3.

Интересно, електричниот Audi e-tron беше прв избор на само двајца играчи - Рафаел Варан и Винисиус Жуниор.

Најскапиот избран автомобил е RS Q8. Тој беше изборот на Валверде.

Еве го списокот:

Алваро Одриосола - A7 Sportback 50 TDI quattro tiptronic

Лукас Васкес - A7 Sportback 55 TFSI quattro S tronic

Марселу - A7 Sportback 50 TDI quattro tiptronic

Марко Асенсио - A7 Sportback 55 TFSIe quattro tiptronic

Рафаел Варан - Audi e- tron Sportback 55 quattro

Винисиус Жуниор - e- tron Sportback 55 quattro

Карим Бензема - Q5 40 TDI quattro S tronic

Мариано Диас - Q7 50 TDI quattro tiptronic

Андриј Лунин - Q7 50 TDI quattro tiptronic

Родригу - Q7 50 TDI quattro tiptronic

Тибо Куртоа - Q7 50 TDI quattro tiptronic

Дани Карвахал - Q7 50 TDI quattro tiptronic

Начо Фернандес - Q7 50 TDI quattro tiptronic

Иско - Q7 50 TDI quattro tiptronic

Лука Модриќ - Q8 50 TDI quattro tiptronic

Едер Милитау - Q8 50 TDI quattro tiptronic

Ферлан Менди - Q8 50 TDI quattro tiptronic

Тони Крос - Q8 50 TDI quattro tiptronic

Еден Азар - Q8 50 TDI quattro tiptronic

Казимиру - RS 7 Sportback quattro tiptronic

Феде Валверде - RS Q8 quattro tiptronic

Серхио Рамос - RS 6 Avant quattro tiptronic

Зинедин Зидан - RS 6 Avant quattro tiptronic.

Remote video URL
реклама

Баљум Баљум и Тетово велоград

Read more

Хороскопски знаци во кои се раѓаат најверните партнери

Read more

Австрија ќе испрати 651.000 дози вакцини од ЕУ за Западен Балкан

Read more

Кран го донесе огромниот кревет во новата вила на Роналдо

Read more

Авто новости

Huawei го претстави својот прв автомобил

Read more

Ова се новите BMW M3 и M4

Read more

Ford го претстави кросоверот Evos

Read more

Ferrari оваа година ќе претстави три нови модели

Read more
 

Автомобили

  • filter

Huawei го претстави својот прв автомобил

Читај повеќе
  • filter

Ова се новите BMW M3 и M4

Читај повеќе
  • filter

Ford го претстави кросоверот Evos

Читај повеќе

Ferrari оваа година ќе претстави три нови модели

Читај повеќе
  • filter

Seat ја претстави освежената Ibiza

Читај повеќе

Honda ја објави првата фотографија од новиот Civic Sedan

Читај повеќе

Ова се новите Audi Q4 e-tron и Q4 Sportback e-tron

Читај повеќе
  • filter

Electron Quasar: Хиперавтомобил кој ќе развива 2.300 КС

Читај повеќе
  • filter

Ова е новиот Bentley Continental GT Speed Convertible

Читај повеќе