УЕФА ЕУРО 2020

Играме со поставата што ја победи Германија, Арнаутовиќ не е во стартниот тим на Австрија

Објавен е списокот со играчи кои денеска за македонската репрезентација ќе настапи во историското деби на Македонија на ЕУРО.

Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија, Игор Ангеловски, во почетната постава против Австрија ги избра играчите кои ја победија Германија пред три месеци во квалификациите за СП 2022.

На голот е Столе Димитриевски, во одбрана триото Висар Муслиу, Дарко Велковски и Стефан Ристовски, во средниот ред ќе бидат Бобан Николов, Елиф Елмас, Енис Барди, Аријан Адеми и Езѓан Алиоски. Нападот ќе го предводат Горан Пандев и Александар Трајковски.

Австрискиот селектор Франко Фода одлучи најдобриот напаѓач Марко Арнаутовиќ да остане на клупата, а шанса ќе добие Саша Калајџиќ од Штутгарт.

Тагови
реклама

Нови протоколи за работа за кафетериите и рестораните

Read more

Најскапиот руски автомобил се распродаде за само неколку дена

Read more

Апасиев го цитира Кастро, Мицкоски збунет: Ќе има соработка или не?

Read more

Која е новинарката што го збуни Путин?

Read more

Фудбал

Ќе ме распнат ако кажам јавно дека сум геј, вели фудбалер од Премиер лига

Read more

Лацио поради фашизам го суспендира тренерот на маскотата

Read more

Незапирливиот Салах: 9 натпревари во низа дава гол и руши рекорди

Read more

Повеќе од 12 европски репрезентации сакаат да ја напуштат ФИФА

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Лилард: Не планирам да си заминам од Портланд

Читај повеќе

Ќе ме распнат ако кажам јавно дека сум геј, вели фудбалер од Премиер лига

Читај повеќе
  • play_arrow

Лацио поради фашизам го суспендира тренерот на маскотата

Читај повеќе

Хокеар лажирал вакцинација: Доби тешка суспензија и загуби 1,68 милиони долари

Читај повеќе

Австралија: За Новак важат истите правила како за сите

Читај повеќе

Незапирливиот Салах: 9 натпревари во низа дава гол и руши рекорди

Читај повеќе

Повеќе од 12 европски репрезентации сакаат да ја напуштат ФИФА

Читај повеќе
  • play_arrow

Симeоне објасни зошто „ја здувна“ наместо да се поздрави со Клоп

Читај повеќе
  • play_arrow

Почна НБА сезоната: Адетокунбо и Кари го одбележаа стартот

Читај повеќе