Играта FIFA Mobile доби Manager Mode

Навивачите на FIFA Mobile кои повеќе би сакале да управуваат со цел тим наместо да ги контролираат играчите, сега имаат шанса да го сторат тоа.

EA воведе нов режим - Manager Mode - достапен во FIFA Mobile за уреди со Android и iOS. Овој режим е фокусиран на стратегија и тактика наместо на акција. Гејмерот го избира почетниот состав, ја одредува тактиката во реално време (за време на напад или контра) и го пушта неговиот тим да го игра натпреварот.

Новото ажурирање носи подобрувања на голманите, додава опции за менување играчи и нуди опрема за 30 репрезентации, а веќе е достапна за играчите.

URL

Треба да се каже дека FIFA Mobile не е претворен во симулација како Football Manager, нема скаутирање на талентирани играчи, ниту пак креирање програми за тренинзи и „борба“ со управата на тимот. Ова е повеќе фудбалски еквивалент на игри како Auto Chess или Teamfight Tactic и е малку порелаксирано искуство кое повеќе ги наградува следењето на ситуации и реакциите, отколку брзите рефлекси.

Тагови
реклама

Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Read more

Пијалаци што не треба да ги пиете ако имате висок крвен притисок

Read more

Што се добива кога ќе завариш две Југо коли во една?

Read more

Се гради највисоката кула во светот, ќе биде висока 1.000 метри

Read more

Гејминг

Apple: iPhone 15 Pro ќе биде најдобрата гејминг конзола

Read more

Grand Theft Auto V слави десетгодишнина

Read more

Deep Earth Collection додатоците ја менуваат бојата на PS5, доаѓаат и контролори во нови нијанси

Read more

Call of Duty: Modern Warfare III ќе користи ВИ технологија против токсичните гласовни разговори

Read more
 

Гик

Windows 11 добива голема надградба, фокус на една функција

Читај повеќе

Научници пресметаa кога Земјата ќе биде погодена од астероид со моќност од 22 атомски бомби

Читај повеќе

Решена е децениската мистерија што ги прави отпечатоците од „копита“ на дното на океанот

Читај повеќе

Apple започна со продажба на iPhone телефони произведени во Индија

Читај повеќе

Робот ќе пребарува објекти што горат и ќе наоѓа луѓе што треба да се спасат

Читај повеќе
  • filter

Xiaomi ги претстави Redmi Note 13, 13 Pro и 13 Pro+

Читај повеќе

Дали црните дупки се зголемуваат како што универзумот се шири ?

Читај повеќе
  • play_arrow

Што ако НАСА воопшто не постоеше?

Читај повеќе

Xiaomi Redmi Note 13 Pro ќе има невообичаено висок капацитет на меморија и брзина на полнење

Читај повеќе