Играта „Horizon Forbidden West“ ќе биде достапна и за PS4

Оние кои сакаат да ја играат „Horizon Forbidden West“ на Sony нема да мора да ја купат конзолата PlayStation 5 бидејќи играта наскоро ќе биде достапна и за PlayStation 4.

Покрај тоа, секој кој ќе ја купи играта за PS4 ќе добие и бесплатна надградба за PS5 верзијата. Sony планира истoто да го направи и за игрите „SackBoy A Big Adventure“ и „Marvel’s Spider-Man: Miles Morales“.

„Иако овие три игри се дизајнирани да го искористат PS5 и неговата уникатна можност за следната генерација како ултрабрзиот SSD и DuelSense контролорот, сопствениците на PS4 исто така ќе можат да уживаат во ова искуство кога ќе се појави играта“, соопштија од Sony.

Remote video URL

 

Тагови
реклама

Хороскопски знаци кои важат за најдобри во секс

Read more

Вакцината нема да биде семоќна, маски ќе носиме со години

Read more

Шест ритуали што жените задолжително ги прават пред да имаат секс

Read more

Видео од деветгодишниот Хабиб во борба со мечка го одушеви интернетот

Read more

Гејминг

Како да постигнете убави голови од слободен удар на „FIFA 21“?

Read more

Ова се најпродаваните конзоли на сите времиња: Која е вашата омилена?

Read more

Топ 10 нови и бесплатни игри за 2020 година

Read more

Бесплатно преземете ги овие четири видеоигри - понудата трае до утре

Read more

Гик

  • play_arrow

Десетте најголеми црни дупки откриени досега

Читај повеќе

НАСА: Дефинитивно има вода на Месечината

Читај повеќе

Оксфорд: Нашата вакцина делува кај постари и помлади луѓе

Читај повеќе
  • play_arrow

Првпат снимени џиновски панди како се парат во дивината

Читај повеќе
  • play_arrow

Уништена првата кошница на азиски стршни-убијци во САД

Читај повеќе
  • filter

OnePlus претстави два нови евтини смартфони

Читај повеќе

Кои апликации најмногу ја „цицаат“ батеријата на Android смартфоните?

Читај повеќе

Како ќе изгледа новиот телефон на преклоп на Huawei?

Читај повеќе
  • play_arrow

Што има во внатрешноста на iPhone 12?

Читај повеќе