Игрицата WRC Generations доаѓа во октомври со историски и нови рели автомобили

Развивачот Kylotonn и издавачот Nacon го најавија пристигнувањето на нова игра базирана на Светскиот рели шампионат на ФИА, односно сезоната 2022 година.

Игрицата се вика „WRC Generations“ и е седма од серијата WRC игрици развиени од Kylotonn. Ова ќе биде последна игрица пред истекот на лиценцата на споменатиот развивач, по што во 2023 година лиценцата ќе ја преземе Electronic Arts.

По игрицата „WRC 10“ од 2021 година, „WRC Generations“ се оддалечува од вообичаената номенклатура на официјални WRC игрици. Покрај новото име, игрицата доби голем број специјални додатоци, вклучувајќи автомобили и патеки.

Дел од игрицата ќе бидат автомобилите на Rally1, како и правилата кои важат оваа година. Меѓу новите автомобили се Toyota GR Yaris Rally1, Hyundai i20 N Rally1 и Ford Puma Rally1, а играчите ќе имаат на располагање и 37 историски автомобили прикажани во најавниот трејлер.

Remote video URL

Патеката Rally Sweden е изменета и сега е тесна, брза и покриена со снег за да се рекреираат условите во регионот Умеа од оваа сезона. Има и дополнителни 9 локации надвор од календарот на WRC, така што новата игрица ќе понуди вкупно 165 стази.

Режимот за продолжена кариера од „WRC 10“ е исто така дел од игрицата „WRC Generations“, така што гејмерите имаат можност да создадат свој тим. Лигашкиот режим, исто така, ќе биде дел од игрицата, и тоа е нешто како онлајн режимот за повеќе играчи што го има на „WRC 10“.

Игрицата „WRC Generations“ ќе биде достапна од 13 октомври 2022 година за PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X и S, а подоцна ќе пристигне на компјутер и на конзолата Nintendo Switch.

реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Украинки продадоа разголени фотографии за 800.000 долари за помош на својот народ

Read more

Јаглехидрат што најдобро помага за топење на салото на стомакот

Read more

Со ракета погоден преполн шопинг-центар во градот Кременчук, има жртви

Read more

Гејминг

Најомразената игра во историјата заработи 24 милиони долари за две недели

Read more

Игрицата Stalker 2: Heart of Chornobyl доаѓа во 2023 година

Read more

Nintendo потврди: Има нова Switch конзола

Read more

Првиот трејлер од игрицата Redfall прикажува борба против вампири

Read more
 

Гик

  • filter

Копачи на злато откопаа совршено сочуван мамут стар 30.000 години

Читај повеќе

Научниците конечно го видоа јадрото на Јупитер: „Јадел“ планети

Читај повеќе

Michelin од стари гуми прави каивчиња за специјален часовник

Читај повеќе

Познат изгледот и спецификациите на Asus ROG Phone 6

Читај повеќе

Откриена најголемата бактерија на светот, видлива е со голо око

Читај повеќе

Месечината на Плутон има мистериозна црвена дамка, сега знаеме зошто

Читај повеќе
  • filter

7 сурови начини на мачење од Средниот век

Читај повеќе

Гробница од времето на Инките откриена во централна Лима

Читај повеќе

Човечката крв можеби потекнува од засега непознат извор, тврдат научниците

Читај повеќе