СЕРИЈА А 2019/20

Икарди го брани Лукаку: Можеби му треба подолго време за да се навикне

Милано, 16 октомври 2019 (МИА) – Напаѓачот на ПСЖ, Мауро Икарди, кој игра таму како отстапен од Интер, застана во одбрана на Ромелу Лукаку.

Во првите четири натпревари за „нераѕурите“, Белгиецот постигна три гола, но во наредните четири не успеа да постигне ниту еднаш.

– Мислам дека не се наоѓа во тежок период. Напротив, мислам дека тој започна добро, постигна неколку голови веднаш. Потоа се повреди и ова може доведе до вообичаените критики, бидејќи Лукаку е голема инвестиција за клубот и беше силно поддржан од Антонио Конте, па затоа мора да ги исполни очекувањата. Но, не е лесно за секој што игра во Италија. Серија А е најдефанзивното првенство во Европа. Можеби му треба повеќе време за да се навикне, но тој веќе постигна многу голови во својата кариера. Ќе го прави тоа повторно. На секој му се случува да има лош период, изјави Икарди за Gazzetta dello sport.

реклама

Италија личи на чизма, Албанија на кондом, а Македонија?

Read more
Седум славни личности кои имале тежок почеток

Седум славни личности кои имале тежок почеток

Read more
Јадете помалку сол за да се чувствувате подобро

Јадете помалку сол за да се чувствувате подобро

Read more
Секси муабети: Како да бидете „безобразни во кревет“?

Секси муабети: Како да бидете „безобразни во кревет“?

Read more

Фудбал

Жоао Феликс доби два жолти картони за 10 секунди

Read more

Ајакс со неверојатни 9:0 израмни рекорд стар 40 години

Read more

Милан го тужи Лацио за расистичко скандирање на навивачите

Read more

Ексклузива на Mundo Deportivo: Барса радикално ги менува дресовите

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Жоао Феликс доби два жолти картони за 10 секунди

Читај повеќе
  • play_arrow

Ајакс со неверојатни 9:0 израмни рекорд стар 40 години

Читај повеќе

Милан го тужи Лацио за расистичко скандирање на навивачите

Читај повеќе
  • filter

Ексклузива на Mundo Deportivo: Барса радикално ги менува дресовите

Читај повеќе
  • play_arrow

Јокиќ е подготвен за ММА

Читај повеќе

L'Equipe откри неверојатни детали од договорот на Меси со ПСЖ

Читај повеќе

Адетокунбо се сретна со претседателката на Грција: И да не добиевме грчки пасоши, повторно тука ќе се враќавме

Читај повеќе

Холанд се смеел и се правел важен кога играч на Гибралтар му понудил размена на дрес

Читај повеќе

Нагелсман: Левандовски би бил одличен во НФЛ

Читај повеќе