ЛИГ 1 2019/20

Икарди и Мбапе за 45 минути го средија Марсеј

ПСЖ многу полесно од очекуваното излезе на крај со Марсеј во натпревар што некогаш беше дерби.

Мауро Икарди уште првите половина час игра постигна два гола најавувајќи нова големка победа на „Светците“.

Потоа на сцена стапи Килјан Мбапе кој не остана покусо од Аргентинецот и до паузата и тој погоди двапати. За двата гола му е благодарен на Анхел Ди Марија кој беше асистент.

Во вториот дел ПСЖ се чини се задоволи во убедливото водство од 4:0 и не го докрајчи ранетиот гостин.

По двата пораза еден по друг на Нант, сега ПСЖ со 27 бодови има дури 8 повеќе од Нант односно 9 од Лил и Рамс.

реклама

За јавните личности и приватните газиња

Read more

Наја Ривера се удавила за неколку минути, покажа официјалниот извештај

Read more

СЗО: Во моментов нема конечно решение за коронавирусот, а можеби нема ни да има

Read more

Четири рецепти за мезиња со јајца

Read more

Фудбал

Црвен картон за намерно кашлање кон противникот во Премиер лига

Read more

Пандев со Џеноа избори опстанок во Серија А

Read more

Венгер ги именува фаворитите во Лигата на шампиони

Read more

Барса сака 10 милиони евра за Ракитиќ

Read more

Спорт

Црвен картон за намерно кашлање кон противникот во Премиер лига

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Фетел: Не му верував на болидот

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Пандев со Џеноа избори опстанок во Серија А

Читај повеќе
  • play_arrow

„Колено за колено“ – повредата на Ајзак ги подели НБА фановите

Читај повеќе

Венгер ги именува фаворитите во Лигата на шампиони

Читај повеќе
  • play_arrow

Барса сака 10 милиони евра за Ракитиќ

Читај повеќе
  • play_arrow

Лацио му нуди двојно поголема плата на Имобиле

Читај повеќе
  • play_arrow

Актуелниот шампион на НБА убедлив против Лејкерс

Читај повеќе

Ник Кириос ќе го пропушти УС Опен

Читај повеќе