Икарди објави приватни пораки од Ванда и ја нарече токсична

Аргентинскиот напаѓач Мауро Икарди ја нарече својата 35-годишна сопруга Ванда Нара токсична и ја обвини дека се обидува да го контролира неговиот живот.

Ванда ја шокираше јавноста минатата недела кога објави дека нивната врска е завршена. Тоа беше откако 29-годишниот Икарди претходно на социјалните мрежи демантираше дека прекинале.

Но, сега тој повторно се огласи со шокантни објави. Напаѓачот на ПСЖ, кој моментално е на позајмица во Галатасарај, објави на Instagram приватни пораки меѓу него и Ванда.

Пораките на шпански јазик покажуваат како Ванда го прашува каде е и дали е сам, пишува Marca. Икарди одговара дека е сам и дека не мора да даде објаснување, а потоа вели дека таа го оставила.

Во објавата, Икарди напиша:

„Кога сте слободни, или велите дека сте, но сте отровни“, напиша тој на Instagram каде го следат 8.3 милиони обожаватели.

Подоцна ја избриша објавата, па објави фотографија на која испраќа бакнеж во камерата, означувајќи ја Ванда и додавајќи срце и емотикон како се бакнува.

За потсетување, во последните неколку месеци Ванда живее далеку од него во Аргентина, поради работни обврски.

реклама

Падна нов договор за цената на руската нафта

Read more

Експерименталната вакцина против ХИВ е успешна кај 97% од испитаниците

Read more

Нефудбалските моменти меѓу Србија и Швајцарија: Провокации на сите страни

Read more

Бојата на столицата може да открие дали имате висок холестерол

Read more

Фудбал

Шок за Бразил: Крај на Мундијалот за двајца репрезентативци

Read more

Моментот кога ни судијата не сака, ама мора да додели црвен картон

Read more

Нефудбалските моменти меѓу Србија и Швајцарија: Провокации на сите страни

Read more

Познати двојките од осминафиналето на Мундијалот во Катар

Read more
 

Спорт

Шок за Бразил: Крај на Мундијалот за двајца репрезентативци

Читај повеќе

Моментот кога ни судијата не сака, ама мора да додели црвен картон

Читај повеќе
  • play_arrow

Нефудбалските моменти меѓу Србија и Швајцарија: Провокации на сите страни

Читај повеќе
  • play_arrow

Леброн го престигна Меџик Џонсон во победата на Лејкерс

Читај повеќе

Познати двојките од осминафиналето на Мундијалот во Катар

Читај повеќе

УЕФА почна истрага против Јувентус

Читај повеќе

Германците во шок: Ова е срамота и целосна катастрофа

Читај повеќе

Најтажната фотографија од СП во Катар

Читај повеќе

Како изгледаше најлудата група во историјата на Светските првенства?

Читај повеќе