Илон Маск како инспирација: Претставен iPhone од стопен дел на Tesla автомобил

Компанијата Caviar претстави iPhone 13Pro изработен од истопен дел на Model 3 со додаток на титаниум и PVD заштита.

Со уредот може да купите и минијатурна биста на американскиот милијардер, со златна плочка.

Caviar најави само 99 Tesla Electro телефони чија цена е 6.760 долари како и 27 бисти (3.220 долари). Без сомнежи серијата брзо ќе биде распродадена, на радост на обожавателите на ликот и делото на Маск, а воедно и на брендот од Купертино.

Remote video URL
Тагови
реклама

Секс во бременост: Дали е безбеден за бебето и кои пози и се најудобни на жената?

Read more

Ситуации и места каде што е најлесно да се заразите со омикрон

Read more

Зеленчук што дебелее: Ако сте на диета, внимателно колку го јадете

Read more

IQ мапа: Кој е поглуп, а кој попаметен од Македонците во Европа?

Read more

Мобилни

Google ја тестира функцијата Smart Downloads за YouTube на Android

Read more

Познати првите детали за гејмерскиот Black Shark 5 на Xiaomi

Read more

Honor го претстави Magic V - смартфон на преклоп

Read more

Познато кога ќе пристигне пристапниот iPhone SE 5G

Read more
 

Гик

Почна првиот археолошки експеримент во вселената

Читај повеќе

Нов проблем во напорите човекот да стапне на Марс

Читај повеќе

Неверојатен нов фосил можеби е решение за мистеријата на Дарвин

Читај повеќе

Откриен нов вид жаба и именуван по Грета Тунберг

Читај повеќе

Xbox One официјално згасна

Читај повеќе

Израелска студија: Четврта доза вакцина - недоволно добра против омикрон

Читај повеќе

Поради климатските промени поларните мечки ја напуштаат Алјаска и се движат кон Русија

Читај повеќе

Google ја тестира функцијата Smart Downloads за YouTube на Android

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдеталната 3D мапа од вселената прикажува 7,5 милиони галаксии

Читај повеќе