Илон Маск стави точка

Извршниот директор на Twitter, Илон Маск, објави твит со само една точка на својот профил, што ги подели неговите следбеници и предизвика многу шпекулации за значењето на твитот.

Корисниците на Twitter објавија бројни интересни коментари под твитот, а самиот твит за кратко време стана вирален на интернет.

Апстрактниот твит моментално има повеќе од 29,9 милиони прегледи и над 197 илјади лајкови.

URL

Контекстот на овој твит засега не е познат, а Маск неодамна истакна дека претходните три месеци биле „исклучително тешки“.

Маск истакна дека морал да го спаси Twitter од банкрот, додека истовремено извршувал должности во компаниите Tesla и SpaceX.

Останува да видиме на што се однесува твитот со точка и на која од компаниите во сопственост на ексцентричниот милијардер.

Тагови
реклама

Како Американците го „украдоа“ најнапредниот советски хеликоптер?

Read more

Кои 19 Samsung телефони нема да го добијат ажурирањето на Android 14?

Read more

Што значи кога ви игра окото и дали може да биде сериозно предупредување?

Read more

Што да јадете за здрав црн дроб?

Read more

Вести

Ново истражување за магичното дејство на пијалакот ајауаска

Read more

Зошто светот не мрда со прст да се спаси од климатските промени?

Read more

Роботска ајкула од Темза дневно собира по 21 илјада шишиња

Read more

Нови докази за мајката на Да Винчи - била робинка од Источна Европа?

Read more
 

Гик

Ново истражување за магичното дејство на пијалакот ајауаска

Читај повеќе

Среќен роденден Twitter: Што пишува во првиот твит објавен пред точно 17 години?

Читај повеќе

Кои 19 Samsung телефони нема да го добијат ажурирањето на Android 14?

Читај повеќе

Зошто светот не мрда со прст да се спаси од климатските промени?

Читај повеќе
  • play_arrow

Роботска ајкула од Темза дневно собира по 21 илјада шишиња

Читај повеќе

Како најдобро да се заштитите кога купувате онлајн?

Читај повеќе

Нови докази за мајката на Да Винчи - била робинка од Источна Европа?

Читај повеќе

На Земјата ѝ се заканува фосфогедон - што е тоа?

Читај повеќе

Што може да направи Xbox Series X, а PlayStation 5 не може?

Читај повеќе