Илон Маск за првпат им се обрати на вработените во Twitter

Илон Маск за првпат им се обрати на вработените во Twitter и ја соопшти неговата визија за компанијата.

Извршниот директор на Tesla, кој е и извршен директор на SpaceX, им кажа на вработените дека сака да го зголеми бројот на корисници на услуги од 229 милиони на најмалку милијарда луѓе.

Тој додаде дека рекламирањето ќе остане важно за компанијата и покрај тоа што претходно изјави дека смета дека Twitter не треба да прикажува реклами.

„Мислам дека рекламирањето е многу важно за Twitter. Не сум против тоа. Веројатно би разговарал со огласувачите и би рекол да се погрижиме рекламите да бидат што е можно позабавни”, изјави Маск.

За време на состанокот, Маск не понуди вести за финализирање на договорот за преземање, но повтори дека се обидува да дознае повеќе за лажните профили кои се негова најголема грижа. 

Тој рече дека социјалната мрежа ќе има слобода на говор, вработените ќе можат и понатаму да работат од дома, но преферира повеќето од нив да се вратат во канцеларија.

Тагови
реклама

Роналдо отвори и петти хотел: Луксуз и високи цени, базен, спа и посебна исхрана

Read more

Три раси на кучиња кои најмногу личат на волци

Read more

Тинејџерите сѐ повеќе го напуштаат Facebook

Read more

Тенисер среде натпревар нарача бургер и го изеде

Read more

Интернет

Тинејџерите сѐ повеќе го напуштаат Facebook

Read more

Бејби бумерите имаат најслаби лозинки, а милениумците се најранливи

Read more

АЕК: Малолетниците дневно приклучени на интернет и повеќе од пет часа

Read more

Како да се вратите на стариот Gmail ако не ви се допаѓа новиот изглед?

Read more
 

Гик

Тинејџерите сѐ повеќе го напуштаат Facebook

Читај повеќе

Xiaomi претстави функционален хуманоиден робот

Читај повеќе

Арктикот се загрева речиси четирипати побрзо од глобалниот просек

Читај повеќе

Митови и вистини за полнењето батерија на смартфонот

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Motorola го претстави флагшипот Moto Razr 2022

Читај повеќе
  • filter

Деринкују - древен подземен град во Турција кој бил откриен од кокошки

Читај повеќе

Науката издвои 25 најубави градови во светот според златен пресек

Читај повеќе

Снимен феноменален момент: Две галаксии се судираат и се спојуваат

Читај повеќе

Како да го спасите телефонот ако ви падне во солена вода?

Читај повеќе