Има пет типови на луѓе според тоа како ги трошат парите

Има многу истражувања за тоа како поефикасно да штедите, како да не влегувате во долгови, како да се извлечете од долгови, како да трошите помалку на небитни работи... сите овие последици се резултат на вашето однесување со парите.

Тимот на Next Level Life ги објаснува петте типови на луѓе според тоа како ги трошат парите. Кој тип сте вие?

реклама

Чек дис аут

Оптичка илузија ја „пресече“ Големата пирамида во Гиза

Read more

Дали треба да ја пиете водата што отстоила преку ноќ во чаша?

Read more

Четири изгубени технологии на древните цивилизации

Read more

Што ако целата вода на Земјата замрзне во една секунда?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Топ 10 видеоигри во ноември 2021

Read more
play_arrow

Сè што треба да знаете за новиот MacBook Pro

Read more
play_arrow

30 дена студен туш - како ќе реагира телото?

Read more
play_arrow

Што треба да правите на секој тренинг за подобри фитнес резултати?

Read more
play_arrow

Четири изгубени технологии на древните цивилизации

Read more
play_arrow

Дали Големата експлозија всушност била супермасивна бела дупка?

Read more
play_arrow

Што ако целата вода на Земјата замрзне во една секунда?

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Што ќе му се случи на телото ако секој ден јадеме темно чоколадо?

Read more
play_arrow

Официјален трејлер за мистеријата „Ambulance“

Read more
play_arrow

Најстрашните мостови во светот

Read more
play_arrow

Десет причини зошто треба да јадете грчки јогурт

Read more