Има пет типови на луѓе според тоа како ги трошат парите

Има многу истражувања за тоа како поефикасно да штедите, како да не влегувате во долгови, како да се извлечете од долгови, како да трошите помалку на небитни работи... сите овие последици се резултат на вашето однесување со парите.

Тимот на Next Level Life ги објаснува петте типови на луѓе според тоа како ги трошат парите. Кој тип сте вие?

реклама

Чек дис аут

Фејл компилација со најсмешните незгоди ширум светот

Read more

Дали знаете зошто во супермаркетите нема прозорци?

Read more

Како шеќерот ни влијае на мозокот?

Read more

Во кој дел од авионот најмалку се чувствува турбуленција?

Read more

Нови видеа

play_arrow
9 Мистериозни древни градови најдени под вода

9 Мистериозни древни градови најдени под вода

Read more
play_arrow

Погледнете го секој Aston Martin што го возел Џејмс Бонд

Read more
play_arrow

Објавен трејлер за романтичната комедија „Love Hard“

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Како да ги затегнете стомачните мускули за 14 дена?

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за хорор трилерот „Hypnotic“

Read more
play_arrow

Што ќе се случи во вашето тело ако јадете спанаќ секој ден?

Read more
play_arrow

Топ 10 актери кои за малку ќе беа Џејмс Бонд

Read more
play_arrow

Дали постојат минатото и иднината?

Read more
play_arrow

12 неверојатни напуштени градби што не изгледаат како да се од овој свет

Read more
play_arrow

Што се случува во телото ако останеме будни 11 дена?

Read more
play_arrow

Што ќе се случи ако правите пленк секој ден 30 дена?

Read more