Имотот на Артуро Видал запленет поради долгови

Имотот на чилеанскиот фудбалер Артуро Видал во Италија е запленет поради долгови.

Се работи за четири објекти во Торино кои властите ги запленија поради долг од 17.045 евра, што беше зголемен на 18.849 евра поради судски трошоци.

Видал оставил долгови за имотите што ги купил додека живееше во Италија и иако му било испратено и последно предупредување кон крајот на минатата година, тој очигледно го игнорирал.

Чилеанскиот фудбалер сега е играч на Барселона, откако помина четири години во италијански Јувентус каде освои четири Скудета и играше во финалето на Лигата на шампиони.

Потоа премина во Баерн во 2015 година, а оттаму во Барселона.

реклама

Скопјанец организирал фудбалски турнир непочитувајќи ги мерките за заштита од COVID-19

Read more

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Чеферин: Во иднина нема да се повтори Ф8 форматот

Read more

Малку допири, многу уживање: Идеална секс поза за летните денови

Read more

Фудбал

Чеферин: Во иднина нема да се повтори Ф8 форматот

Read more

Озил бара поддршка за „Muslim Lives Matter“

Read more

Гасперини: Штета, помисливме дека сме во полуфинале

Read more

Сити испрати понуда за Кулибали

Read more

Спорт

Чеферин: Во иднина нема да се повтори Ф8 форматот

Читај повеќе

Ѓоковиќ одлучи да игра на УС Опен

Читај повеќе
  • filter

Озил бара поддршка за „Muslim Lives Matter“

Читај повеќе

Гасперини: Штета, помисливме дека сме во полуфинале

Читај повеќе

Сити испрати понуда за Кулибали

Читај повеќе

Пирло сака да го донесе Џеко во Јувентус

Читај повеќе
  • play_arrow

10 фудбалски легенди кои ќе се пензионираат до следната сезона

Читај повеќе

Формирани двојките за првото коло од НБА плејофот на Истокот

Читај повеќе
  • play_arrow

ПСЖ за три минути стигна до полуфиналето

Читај повеќе