Импресивниот 911 Big Sur е новиот рестомод на Singer

Singer преку социјалните мрежи го откри изгледот на својата најнова креација.

Станува збор за моделот Big Sur, чиј секој дел е елегантен и префинет исто како што би се очекувало од познатиот тјунер на автомобилите на Porsche.

Big Sur е обоен во Horizon сина боја и има Singer Racing портокалови линии, а оваа комбинација на бои му оддава почит на големиот спонзор на Porsche, Gulf Oil. Спонзорската „облека“ е видена на легендарните тркачки автомобили од 1960-тите и 1970-тите години, а најмногу се поврзува со Porsche 917k.

Horizon сината боја е присутна и во внатрешноста, вклучувајќи го централниот гребен и праговите. Купувачот нарачал спортски седишта со електронско подесување, а обложени се со ткаена кожа во боја на коњак, додека задниот дел од потпирачот е црн. Задните седишта се обложени со иста кожа како и панелите на вратите.

Автомобилот е придвижуван од 4,0-литарскиот мотор на Singer, кој е модифицирана верзија на 3,8-литарскиот мотор Cosworth што го нуди и Singer. Развиен од Ed Pink Racing, испорачува 390 КС и 427 Nm вртежен момент. Силата се пренесува на задните тркала преку 5-степен мануелен менувач подготвен од компанијата Getrag Together.

За забрзување од 0 до 100 km/h потребни му се 3,3 секунди.

Тагови
реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Шест љубовни парови создадени еден за друг

Read more

Како да ја оживеете намалената желба за секс?

Read more

25 јуни 1876, Индијанците ја поразиле американската војска кај Литл Бигхорн

Read more

Концепти

Верзија S ја доби и Flying Spur, луксузниот модел на Bentley

Read more

Зад Porsche 928 за XXI век стои компанијата Nardone

Read more

Polestar го откри изгледот на својот прв SUV

Read more

Рестомодот Ferrari Testarossa развива 492 КС

Read more
 

Автомобили

  • filter

За 17 минути и 28 секунди се распродаде My Ami Buggy на Citroën

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Дебитираше новиот Peugeot 408

Читај повеќе

Маск: Новите Tesla фабрики губат милијарди долари

Читај повеќе
  • filter

Ford Focus ќе се пензионира во 2025 година

Читај повеќе

Нов профитабилен бизнис: Фабрички реновирани половни автомобили

Читај повеќе
  • play_arrow

15 најчудни дизајни на автомобили во историјата

Читај повеќе

Германија против забраната за автомобили со мотори со внатрешно согорување од 2035 година

Читај повеќе

Како да се намали потрошувачката на гориво додека цените вртоглаво растат?

Читај повеќе

Фабрички податоци за потрошувачката на гориво – реалност или заблуда?

Читај повеќе