Импресивно CV на Суарес: 150 голови во Ла Лига

Уругвајскиот напаѓач Луис Суарес испиша историја.

Кога ќе ја погледнеме кариерата на Луис Суарес, ќе видиме навистина импресивно CV.

Тој се пресели од Насионал во Гронинген, од каде брзо стигна до Ајакс, од каде дојде во Ливерпул, а потоа дојде поканата од Барселона и од 2014 година Суарес играше за каталонскиот гигант.

URL

Тој постигна 147 погодоци за Барселона во националниот шампионат, а неодамна стана дел од Атлетико Мадрид, за кој беше стрелец на првиот гол против Селта во првото полувреме.

Тоа беше негов трет погодок за Атлетико, што значи дека Суарес има 150 погодоци во Ла Лига. Навистина импресивен резултат.

URL
реклама

Мајка во Шведска 28 години го држела синот во заробеништво

Read more

Убавица на денот: Хајди Греј

Read more

Непознат објект прелета покрај Земјата, научниците не знаат што е

Read more

Низ фотографии: Пеколни температури во Австралија

Read more

Фудбал

Култниот дрес на Марадона не е на продажба

Read more

Почна гласањето за Тим на годината на УЕФА

Read more

Едерсон: Најдобар пеналџија сум во Сити, а не ми даваат да шутирам

Read more

Матеус: Левандовски е најкомплетниот играч на светот

Read more

Спорт

  • play_arrow

Култниот дрес на Марадона не е на продажба

Читај повеќе

Почна гласањето за Тим на годината на УЕФА

Читај повеќе

Едерсон: Најдобар пеналџија сум во Сити, а не ми даваат да шутирам

Читај повеќе

Матеус: Левандовски е најкомплетниот играч на светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Најубавите голови од 10. коло во Премиер лигата

Читај повеќе

Пандев повторно добива нов тренер?

Читај повеќе

Кавани се извини за расистичкиот коментар на Instagram

Читај повеќе

Конте: Само победа над Борусија Менхенгладбах нè остава во игра

Читај повеќе

Историски преседан во Лигата на шампиони

Читај повеќе