УЕФА ЛИГА НА ШАМПИОНИ 2021/22

Инцидент во Берн: Роналдо нокаутираше стјуард

На загревањето пред натпреварот Јанг Бојс - Манчестер Јунајтед, Кристијано Роналдо со топка нокаутираше девојка дел од стјуардите на стадионот. Веднаш ѝ се извини.

Пред почетокот на натпреварот играчите на двата тима се загреваа на теренот кога при еден удар кон голот Роналдо промаши, а топката заврши во главата на девојката која е задолжена да внимава на публиката.

Овие стјуарди стојат со грбот завртени кон теренот, а со лицето кон трибината. Така, девојката воопшто и не насетила дека кон неа доаѓа бомба упатена од не било кој, туку Роналдо.

Девојката падна како покосена, а на помош веднаш ѝ пристапија останатите стјуарди кои стоеја во нејзина близина.

Роналдо дозна за бељата што ја направил и се присети на инцидентот од 2018 кога во Киев нокаутира камерман.

Веднаш се упати кон повредената девојка да види како е.

Нема ништо сериозно, само незгоден удар и моментална болка која ќе помине. Роналдо може да здивне.

Роналдо може спокојно да се врати на терен.

Подоцна се појави и видео од инцидентот:

Remote video URL
реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Британците панично купуваат гориво, бензинските пумпи останаа без залихи

Read more

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Read more

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Read more

Фудбал

Објавени платите во Милан, Ибра убедливо на врвот

Read more

Мурињо: Судијата и ВАР уништија фантастично дерби

Read more

Ферги: Враќањето на Роналдо беше како Цезар да влегува во Рим

Read more

Строгите навики на Левандовски: Сите оброци ги почнува со десерт

Read more
 

Спорт

Објавени платите во Милан, Ибра убедливо на врвот

Читај повеќе
  • play_arrow

Мурињо: Судијата и ВАР уништија фантастично дерби

Читај повеќе
  • play_arrow

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Читај повеќе
  • play_arrow

Усик му ги врати појасите на Џошуа по шокантниот пораз

Читај повеќе

Ферги: Враќањето на Роналдо беше како Цезар да влегува во Рим

Читај повеќе

Строгите навики на Левандовски: Сите оброци ги почнува со десерт

Читај повеќе

Фетел: Кога заврна, трката се претвори во лотарија

Читај повеќе

Јубилејна стота победа во Формула 1 за Луис Хамилтон

Читај повеќе

Фернандеш со порака до навивачите на Јунајтед по поразот од Астон Вила

Читај повеќе