Индиец си ги исече ноктите првпат по 66 години

Њу Делхи, 13 јули 2018 (МИА) - Човекот што имаше најдолги нокти на светот, Индиецот Шридар Чилал си ги исече ноктите по цели 66 години. На последното мерење, вкупната должина на неговите нокти на левата рака изнесуваше повеќе од девет метри.

Поради нив, Чилал се најде и во Гинисовата книга на рекорди.

Но, тоа имаше и лоши последици, оти неговата лева рака остана трајно хендикепирана.

Своите рекордни нокти, Индиецот ги исече со мала електрична брусилка, а потоа ги подари на Музејот на Њујорк Сити.

реклама

Чек дис аут

Неколку совети за безбедност ако одите во Барселона

Read more

Како Холанѓаните станаа највисоката нација во светот?

Read more

Знаете ли дека белото чоколадо не е вистинско чоколадо?

Read more

Што да (НЕ) правите при убод од стршен?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како Англичаните станаа добри во изведување пенали?

Read more
play_arrow
Пилешки раженчиња со јогурт сос

Пилешки раженчиња за кои не ви треба скара

Read more
play_arrow
Лекција за почетници: Месење леб со Џејми Оливер

Научете како се меси леб со Џејми Оливер

Read more
play_arrow

Топ 15 актери и актери кои глумеа стрејт ликови, а самите не се

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за Beverly Hills Cop

Read more
play_arrow
Дали скап фотоапарат ве прави подобар фотограф?

Дали скап фотоапарат ве прави подобар фотограф?

Read more
play_arrow

Како се прави „газе за медаља“?

Read more
play_arrow

7 работи што никој не ви ги кажува за салото во долниот дел на стомакот

Read more
play_arrow

Глупави американски фејлови

Read more
play_arrow

Што добивате со карти од 30 и од 400 евра за ЕУРО 2024?

Read more
play_arrow

5 рецепти за вегански сладолед

Read more
play_arrow

Топ 15 неверојатни дрвени градби

Read more