Индиец среде улица „одеше по Месечината“

Локалните власти во градот Бенгалуру останаа засрамени откако Индиец исценира одење по Месечината користејќи ги лошите улици во градот кои личат на површината на природниот сателит.

Индиската вселенска агенција се подготвува на направи историско слетување на Месечината, подвиг кој го натера уличниот уметник Баадал Нанжандасвами да го привлече вниманието кон секојдневните проблеми со кои се соочуваат граѓаните на оваа сиромашна земја.

Користејќи вселенско одело тој сними видео нарекувајќи го Moonwalk. Откако на почеток се добива впечатот дека или човек навистина оди по површината на Месечината или е многу добро исценирано, самото видео потоа ја открива вистинската локација, а тоа е една улица во градот Бенгалуру заборавена од градските власти.

„Целото видео е снимено со мобилен телефон, никакви додатни светла не беа користени. Нормално, не очекував дека ќе излезе вака како што излезе“, изјави уметникот кој додаде дека целото снимање го чинело 111 долари.

реклама

Морничави остатоци од напуштени хотели низ Југославија

Read more

Пет знаци кои откриваат дека некој е на стероиди

Read more

Безбедност на велосипедистите: Кога во Скопје ќе се вози со 30 км/ч?

Read more

Објавени првите подетални вести за состојбата на Михаел Шумахер

Read more

Чек дис аут

Мајмун украл телефон и си правел „селфи“

Read more

Огромен скелет од Т-Рекс се продава на аукција

Read more

Светските лидери и нивните бизарни идеи за заштита од коронавирусот

Read more

Кози ѝ пркосат на гравитацијата качувајќи се по брана

Read more

Магазин

  • play_arrow

Осум знаци дека пиете премногу кафе

Читај повеќе

Како се прават 3 милиони лајкови за 12 часа? Прашајте ја Џеј Ло

Читај повеќе
  • play_arrow

Рецепт на денот: Лазања со пилешко месо

Читај повеќе

Безбедност на велосипедистите: Кога во Скопје ќе се вози со 30 км/ч?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како пандемијата ни го поремети чувството за време?

Читај повеќе

3.000 евра за милениче: Пандемијата ја зголеми побарувачката за расни кучиња

Читај повеќе

Овие хороскопски двојки не се идеални, но може да успеат

Читај повеќе
  • play_arrow

Пет знаци кои откриваат дека некој е на стероиди

Читај повеќе

Објавени првите подетални вести за состојбата на Михаел Шумахер

Читај повеќе