Индиски бизнисмен со златна маска од 4.000 долари се штити од COVID-19

Индиецот Шанкар Курхаде го привлече вниманието на локалните и светските медиуми бидејќи ги почитува мерките за заштита од коронавирус, но на поинаков начин.

Овој бизнисмен се штити од коронавирусот со заштитна маска која чини 4.000 долари.

„Посакав да купам златна маска кога видов дека еден човек носи сребрена. Бидејќи јас обожавам златен накит, зошто да не носам и златна заштитна маска? Го замолив мојот златар да ми направи златна заштитна маска. Маската тежи 2,5 килограми, а за неа платив 3.869 долари“, вели бизнисменот, пишува Sputnik.

Remote video URL
реклама

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Скопјанец организирал фудбалски турнир непочитувајќи ги мерките за заштита од COVID-19

Read more

Чеферин: Во иднина нема да се повтори Ф8 форматот

Read more

Малку допири, многу уживање: Идеална секс поза за летните денови

Read more

Чек дис аут

Мачки кои им пркосат на законите на физиката

Read more

Несекојдневна глетка: „Стампедо“ од делфини во Калифорнија

Read more

Мистерија на Арктикот подгрева теории на заговор: Што се крие на замрзнатиот континент?

Read more

Најпознатиот полициски мачор замина во пензија

Read more

Магазин

Секој шести руски работодавач го гледа хороскопскиот знак на потенцијалните работници

Читај повеќе

Најголемата грешка при носењето заштитна маска

Читај повеќе

Малку допири, многу уживање: Идеална секс поза за летните денови

Читај повеќе
  • play_arrow

Кралица на летото: Зошто треба да јадете пченка?

Читај повеќе

Научно докажано: Дали стресот навистина дебелее, а плачењето помага за слабеење?

Читај повеќе

Ручек како од ресторан: Ароматично телешко со шампињони

Читај повеќе
  • filter

Мачки кои им пркосат на законите на физиката

Читај повеќе
  • play_arrow

Што ќе се случи ако не јадете ништо цели седум дена?

Читај повеќе
  • play_arrow

Несекојдневна глетка: „Стампедо“ од делфини во Калифорнија

Читај повеќе