Стил

Индонезиска венчавка во стилот на Пепелашка

21. април 2017 - 13:43 | Б.С.Б.

Индонезиската невеста Интан Азахра предизвика воодушевување на социјалните мрежи поради нејзинава венчаница во стилот на Пепелашка.

Венчаницата, дизајнирана од индонезискиот дизајнер Иван Гунавај блеска со интересен дизајн, а целокупниот изглед на принцеза го дополнуваат дијамантската круна и обетките.

Со целата таа раскошност, фустанот сигурно тежи еден тон, но тоа нема да го забележите од лицето на невестата. И нејзиниот младоженец исто така беше соодветно облечен, како принц.

 

 

A post shared by Ivan Gunawan (@ivan_gunawan) on

На приемот брачниот пар ја промени облеката, невестата се пресоблече во драматичен црвен фустан со пердуви, а тој во црвен костум со црвен пердув на капата.

 

King and queen

A post shared by Hengki Kawilarang (@hengkikawilarang_couture) on

 

Cerita Dari Negri dongeng

A post shared by Hengki Kawilarang (@hengkikawilarang_couture) on

Коментирај