Инфантино си направи селфи покрај ковчегот на Пеле

Претседателот на ФИФА, Џани Инфантино, е фотографиран како прави селфи покрај отворениот ковчег на Пеле.

Неколку дена по смртта на Пеле, претседателот на ФИФА отпатува во Бразил за да присуствува на погребот на најголемиот бразилски играч на сите времиња.

По пристигнувањето на стадионот Сантос, Инфантино сподели необична идеја.

„Ќе побараме од сите земји во светот да именуваат по еден  фудбалски стадион во чест на Пеле“, изјави тој.

Еден ден подоцна, Италијанецот позираше со насмевка покрај ковчегот на Пеле и направи селфи, потег што наиде на критики во јавноста.

Погребот на Пеле е денес, на приватна церемонија во Сао Паоло.

URL
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Финансиски хороскоп од 15 до 21 јули

Read more

Трик како да постигнете совршен вкус на варената пченка

Read more

Фудбал

Давид Бабунски потпиша за Данди Јунајтед, ја доби 10-ката

Read more

Мбапе претставен пред преполн „Бернабеу“

Read more

Избран најдобриот тим на ЕУРО, доминираат Шпанците

Read more

Унаи Симон ќе паузира до октомври

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Давид Бабунски потпиша за Данди Јунајтед, ја доби 10-ката

Читај повеќе
  • play_arrow

Мбапе претставен пред преполн „Бернабеу“

Читај повеќе

Избран најдобриот тим на ЕУРО, доминираат Шпанците

Читај повеќе

Унаи Симон ќе паузира до октомври

Читај повеќе

Саутгејт поднесе оставка, не е повеќе селектор на Англија

Читај повеќе
  • play_arrow

Пијаниот Кукуреља пееше за себе и не го исполни даденото ветување

Читај повеќе

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Читај повеќе
  • play_arrow

Родри ги налути Англичаните со провокации за Гибралтар, Мората го потсети каде игра

Читај повеќе

Хаман: Од 10 најлоши натпревари на турнирот Англија играше на 7

Читај повеќе