Инфлуенсерски сон: Дизајнерски чизми со Телетабиси чинат 2.500 долари

Дизајнерот Кристијан Кауан ги претстави чизмите Teletubbies кои чинат дури 2.500 долари.

На неговата веб-страница е наведено дека се работи за ексклузивна колекција, која е ода на модата од 90-тите. Чизмите моментално може да се нарачаат само во зелена боја и се „инспирирани“ од Dipsy. Моментално се во претпродажба.

Со оглед на тоа дека многу инфлуенсери и модни фанатици сакаат да купуваат нешто необично, сигурно е дека овие чизми ќе се распродадат за кратко време.

Достапни се и Teletubbies панталони, маица, дуксери и јакна. Во 2016 година, по дипломирањето на Лондонскиот колеџ за мода, Кристијан основал модна куќа.

Соработувал со бројни познати личности, меѓу кои: Лејди Гага, Бијонсе, Наоми Кембел... Раперката Карди Би носеше негова креација во 2018 година на насловната страница на албумот „Invasion of Privacy“.

реклама

Ограда од надвозник падна во Автокоманда, откорнати се дрвја, поплавени улици, делови од Скопје останаа без струја

Read more

Доларот зајакна, еврото ослабе

Read more

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more

Оградата од мостот во Автокоманда падна врз две возила

Read more

Чек дис аут

На кои популарни туристички дестинации се забележани најмногу напади на ајкули?

Read more

Мистериозен монолит се појави во пустина во САД

Read more

Најчудната мачка во светот: Личи на врколак и е многу интелигентна

Read more

Што си дробел, тоа ќе сркаш

Read more
 

Магазин

Голем неделен хороскоп од 24 до 30 јуни

Читај повеќе

Дали јадењето месо ни помага да живееме до 100 години?

Читај повеќе

3 фрази што откриваат дека сте во врска со манипулатор

Читај повеќе

Еден јасен симптом сигнализира дека е време да се проверат бубрезите

Читај повеќе

Кои раси на кучиња се помалку отпорни на високите температури и жештини во град?

Читај повеќе

Кој е најздравиот начин да зготвите јајца?

Читај повеќе

На кои популарни туристички дестинации се забележани најмногу напади на ајкули?

Читај повеќе

Два вида леб што треба да престанете да ги јадете

Читај повеќе

Кои хороскопски знаци живеат по мотото „Целта ги оправдува средствата“?

Читај повеќе