Informer: Ѓоковиќ тајно примен на Ургентен во Белград

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ утрово наводно отишол на прегледи во Ургентниот центар во Белград.

Најдобриот тенисер во светот тајно бил донесен во болница каде му бил извршен преглед на главата, пренесува Informer.

Се наведува дека Новак бил расположен, дека се фотографирал со вработените, но и се пожалил на главоболка.

Да потсетиме, по мечот со Корентано Муте во Рим, Ѓоковиќ беше удрен со шише по главата.

По поразот од Алехандро Табил во следниот меч, Новак се врати во Белград, а следен турнир кој го очекува е Ролан Гарос кој е закажан за 26 мај.

Ѓоковиќ во Париз ја брани титулата.

реклама

Ревматолог советува што да јадете наутро за здрави зглобови

Read more

Почна владеењето на Близнаците: Што ќе донесе за секој хороскопски знак?

Read more

Неколку трикови за идеални пржени лепчиња

Read more

Дали редовно го јадете зеленчукот што смирува воспаленија и го намалува холестеролот?

Read more

Тенис

Informer: Ѓоковиќ тајно примен на Ургентен во Белград

Read more

Невролог ја анализира бизарната повреда на Ѓоковиќ: Колку ќе му се одрази на играта?

Read more

Ѓоковиќ би можел да се збогува со тенисот по Олимпијадата

Read more

Ѓоковиќ го боли ударот од шишето: По дебаклот во Рим најави дополнителни прегледи

Read more
 

Спорт

Мбапе се прости од ПСЖ, на вечерата дојде и Макрон

Читај повеќе

Како Лука Модриќ го скрши калапот во фудбалскиот бизнис?

Читај повеќе

Брест не може на својот стадион да биде домаќин во Лигата на шампиони

Читај повеќе

Хулен Лопетеги ќе биде тренер на Вест Хем

Читај повеќе

Разбојници пукале врз тројца фудбалери на Марсеј

Читај повеќе

Куп финалето в среда на Арената: Тиквеш и Воска по историја

Читај повеќе

Работа од соништата: Гледа натпревари, освојува трофеи и заработува милиони

Читај повеќе
  • play_arrow

Јокиќ превртува очи на прашањето дали ќе игра за Србија на Олимпијадата

Читај повеќе

Вардар последната битка за опстанок ќе ја бие во Струмица

Читај повеќе