Иновативните производи на Виталиа претставени на најголемиот саем за кондиторски производи – ISM, Келн

Македонската компанија Виталиа по 6-ти пат успешно се претстави на најголемиот саем за кондиторија – ISM, Келн. Виталиа го прошири своето портфолио со новите производи Keto truffles и Protein Cookie, преку кои допре до глобална публика и ги искористи четирите саемски дена за отворање на нови перспективи и наоѓање на нови потенцијални пазари.

Саемот ISM во Келн претставува собир на сите меѓународни релевантни учесници на пазарот од кондиторската индустрија и со тоа ја докажува својата најголема функција како најважниот деловен центар, стимулатор на извозот и платформа за иновација. Во текот на четири саемски дена (02-05.02), учесниците разменуваа искуства, мислења и знаења со цел да го подобрат производството, да најдат нова инспирација, да ја прошират својата мрежа и да ги претстават своите иновации пред 37.000 трговски посетители од 148 земји кои присуствуваа на саемот.

Виталиа се претстави со два нови производи – Keto truffles и Protein Cookie, кои веднаш станаа тема на дискусија кај присутните. Станува збор за слатки производи со иновативна рецептура базирани на трендот за производи со природни состојки, намалени шеќери и јаглехидрати и високо количество на протеини. Особено наменети за динамичните секојдневни активности и за модерните потрошувачи кои водат активен и брз животен стил, а воедно сакаат да се хранат здраво.

Keto pralines се неверојатно вкусни, но и здрави колачиња со темно чоколадо, путер од кикиритки и крцкави јаткасти плодови, кои содржат минимално ниво на јаглехидрати и шеќери, а се богат извор на протеин, што ги прави совршени за брза и слатка ужина во текот на напорниот ден. Protein Cookie, пак, е десерт идеален за луѓето кои вежбаат и водат активен живот. Високото ниво на протеин, а ниското ниво на шеќери овозможуваат природна регенерација на мускулите и даваат енергија, без притоа да се грижите за калориите кои ги внесувате.

Следејќи ги светските нутритивни трендови, Виталиа е постојано во тек со она што му е потребно на модерниот потрошувач. Во време кога здравата храна преовладува во потрошувачката кошничка, а истовремено се преферира таа да се консумира брзо, лесно и на „на нога“, Виталиа успева да најде одговор и да ги претвори овие детални преференци во нивна предност – креирајки производи кои се издвојуваат од конкуренцијата, што претставува и клучен дел од бренд стратегијата на оваа компанија.

*Промотивен текст

реклама

Во Словенија лекуваат COVID-19 со редесивир, фавипивавир и дексаметазон

Read more

Што е амониум нитрат – соединението што наводно го крена Бејрут во воздух?

Read more

Борисов: Ќе понудам опција за повлекување, подготвен сум да заминам во секое време

Read more

Пред и потоа: Прекрасни трансформации само со промена на фризурата

Read more

Бизнис

До 10 август туристичките агенции може да се регистрираат на платформата „Дома си е дома“ за користење ваучери

Read more

Нема патувања, нема приход - Booking отпушта повеќе од 4.000 вработени

Read more

Четириесет компании ќе добијат поддршка за отворање нова е-продавница

Read more

Корона-стравот пак ја турна цената на нафтата

Read more

Вести

Њујорк воведува контролни пунктови на влезовите во градот поради COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow

Експлозија во Северна Кореја, можно е да има 15 жртви

Читај повеќе

Во Словенија лекуваат COVID-19 со редесивир, фавипивавир и дексаметазон

Читај повеќе

Дневен преглед на состојбата со COVID-19 во светот

Читај повеќе

Лажни осигурителни друштва мамат граѓани, предупредува АСО

Читај повеќе

Паднат процентот на заболени од тестирани во однос на минатата недела

Читај повеќе

Тактилни слики со Брајово писмо изложени во Археолошкиот музеј

Читај повеќе

РКЕ: Поскапувањето на струјата нема да ја зголеми цената на останатите производи

Читај повеќе

Прогласена кризна состојба на јужната и северната граница

Читај повеќе