Иновативните производи на Виталиа претставени на најголемиот саем за кондиторски производи – ISM, Келн

Македонската компанија Виталиа по 6-ти пат успешно се претстави на најголемиот саем за кондиторија – ISM, Келн. Виталиа го прошири своето портфолио со новите производи Keto truffles и Protein Cookie, преку кои допре до глобална публика и ги искористи четирите саемски дена за отворање на нови перспективи и наоѓање на нови потенцијални пазари.

Саемот ISM во Келн претставува собир на сите меѓународни релевантни учесници на пазарот од кондиторската индустрија и со тоа ја докажува својата најголема функција како најважниот деловен центар, стимулатор на извозот и платформа за иновација. Во текот на четири саемски дена (02-05.02), учесниците разменуваа искуства, мислења и знаења со цел да го подобрат производството, да најдат нова инспирација, да ја прошират својата мрежа и да ги претстават своите иновации пред 37.000 трговски посетители од 148 земји кои присуствуваа на саемот.

Виталиа се претстави со два нови производи – Keto truffles и Protein Cookie, кои веднаш станаа тема на дискусија кај присутните. Станува збор за слатки производи со иновативна рецептура базирани на трендот за производи со природни состојки, намалени шеќери и јаглехидрати и високо количество на протеини. Особено наменети за динамичните секојдневни активности и за модерните потрошувачи кои водат активен и брз животен стил, а воедно сакаат да се хранат здраво.

Keto pralines се неверојатно вкусни, но и здрави колачиња со темно чоколадо, путер од кикиритки и крцкави јаткасти плодови, кои содржат минимално ниво на јаглехидрати и шеќери, а се богат извор на протеин, што ги прави совршени за брза и слатка ужина во текот на напорниот ден. Protein Cookie, пак, е десерт идеален за луѓето кои вежбаат и водат активен живот. Високото ниво на протеин, а ниското ниво на шеќери овозможуваат природна регенерација на мускулите и даваат енергија, без притоа да се грижите за калориите кои ги внесувате.

Следејќи ги светските нутритивни трендови, Виталиа е постојано во тек со она што му е потребно на модерниот потрошувач. Во време кога здравата храна преовладува во потрошувачката кошничка, а истовремено се преферира таа да се консумира брзо, лесно и на „на нога“, Виталиа успева да најде одговор и да ги претвори овие детални преференци во нивна предност – креирајки производи кои се издвојуваат од конкуренцијата, што претставува и клучен дел од бренд стратегијата на оваа компанија.

*Промотивен текст

реклама

Америка е на раб на граѓанска војна, полицијата клекна пред демонстрантите

Read more

Објавено уште едно видео од бруталното однесување на полицијата кон Џорџ Флојд

Read more

Од другата страна на протестите: Моќни фотографии што мејнстрим медиумите не ги објавуваат

Read more

Третина од заболените без никакви симптоми

Read more

Бизнис

Wizz Air ќе лета од Скопје за Салцбург од 3 јули

Read more

Easy Jet ќе отпушти околу 4.500 работници поради пандемијата со COVID-19

Read more

Како дел од меѓународната програма за поддршка, NIVEA обезбедува донации на националните организации во Македонија

Read more

Boeing ќе отпушти 12.000 работници во САД

Read more

Вести

Русија покани војници од 19 земји на парадата на победата на Црвениот плоштад

Читај повеќе

Црна Гора прогласи крај на епидемијата на COVID-19

Читај повеќе

Спасовски: Нема потреба од нова вонредна состојба, изборите се на 5 јули

Читај повеќе

Дневен преглед на состојбата со COVID-19 во светот

Читај повеќе

12 патници со коронавирус во авион од Доха за Атина, во карантин 91 лице

Читај повеќе

Коригиран бројот на заболени: Вкупно 76, од нив 52 се од Скопје

Читај повеќе

Дополнета владината Уредба за јавен превоз на патници

Читај повеќе

Како да се заштитите од COVID-19 на работното место?

Читај повеќе
  • play_arrow

Ардерн ги поддржа протестите за солидарност со случајот на Џорџ Флојд

Читај повеќе