СЕРИЈА А 2020/21

Инсиње бесен по ремито: Каков го*нарски тим

Капитенот на Наполи беше крајно нервозен откако неговиот тим синоќа одигра 3:3 на гостувањето кај Сасуоло и тоа со гол примен во 5-тата минута од надополнувањето.

Лоренцо Инсиње не го криеше својот бес по последниот свиреж и одејќи накај соблекувалните го шутна рекламното пано и викаше: 'Каков го*нарски тим', а италијанските медиуми сега нагаѓаат дали тоа се однесува на неговиот Наполи, или пак на противникот.

Наполи вчера на двапати губеше, 1:0 и 2:1, а потоа направи пресврт кога прво Инсиње му асистираше на Џовани Ди Лоренцо за 2:2, а во 90-тата минута од белата точка донесе водство од 2:3. Длабоко во надополнувањето, домашните израмнија на 3:3 исто така од пенал преку Франческо Капуто. Тоа беше втор пенал за Сасуоло на натпреварот, а двата ги предизвикаа Балканци: Албанецот Хисај и Гркот Манолас.

Инсиње постигна прекрасен гол и во 22. минута, но му беше поништен поради минимален офсајд.

Нашиот Елиф Елмас почна од гостинската клупа и влезе во игра на полувреме кога беше 2:1 за Сасуоло.

„Партенопеите“ со 44 бодови се шести, додека „Неровердите“ имаат 36 и се на 9. место на табелата во Калчото.

Што ќе им донесе сезоната на Бикот на сите хороскопски знаци од 19 април до 20 мај?

Зошто треба прво да се испржи меленото месо, па потоа да се додаде кромид?

Вештачка интелигенција управуваше борбен авион против човечки пилот

Богати до небо: Колку заработува автомобилската индустрија?

Манчестер Сити пред мегатрансфер – тргна по еден од најскапите во светот

Баерн извиси

Познати полуфиналните двојки од Европската и Конференциската лига, кошмарна сезона за Англичаните

Зошто Пеп ги извади најдобрите изведувачи на пенали во продолженијата?

Де Роси ќе остане тренер на Рома и во следната сезона

Двајца играчи на Реал побарале да не шутираат пенал, едниот се плашел од Едерсон