Instagram конечно воведува една долгоочекувана опција

Instagram конечно ќе го подобри користењето на оваа социјална мрежа преку десктоп и лаптоп компјутери.

Instagram за десктоп постои, но една опција во моментов не е можна - објавување преку компјутер.

На почеток можевте да ги прегледувате само објавите на другите корисници, па Instagram со текот на времето додаде да може да гледате сториња, да коментирате и на крајот да испраќате пораки.

Останува да ја воведат можноста за објавување од компјутер, што ќе го сторат наскоро.

URL

Корисниците ќе можат на компјутер да прават сè што може да се прави на апликацијата, па на крајот ќе остане само уште да се развие опцијата за пребарување на десктоп, што е одлично за апликацијата.

Instagram во моментов ја тестира најновата опција што ја вметнува, но сè уште не е познато кога можноста за објавување ќе стигне до нашите компјутери.

Тагови
реклама

Срам за репрезентацијата: Зошто Арнаутовиќ брутално ги пцуеше македонските фудбалери?

Read more

Дали Македонија ќе го зацементира негативниот рекорд на Украина?

Read more

Пандев: Не издржавме, но таков е фудбалот. Против Украина одиме на сè или ништо

Read more

Да се укине полицискиот час и да се дозволат настани, концерти и забави се најновите препораки

Read more

Интернет

Starlink сака да воведе брз интернет во авионите

Read more

Илон Маск не се плаши од Anonymous

Read more

Anonymous му се заканија на Маск: Уништуваш животи

Read more

Firefox се ажурира и кога не го користите

Read more
 

Гик

Јадрото на Земјата станува сѐ погусто од едната страна, научниците не знаат зошто

Читај повеќе

Погледнете го првиот трејлер за играта Forza Horizon 5

Читај повеќе
  • play_arrow

Билетот за лет во вселената со Blue Origin се продаде за 28 милиони долари

Читај повеќе
  • filter

НАСА ја склопи мегаракетата со која повторно ќе лансира луѓе на Месечината

Читај повеќе

Лето 2021: Метеоролозите прогнозираат какви жештини нѐ очекуваат годинава

Читај повеќе

Предупредување: Корисниците на Word и Outlook мора веднаш да го ажурираат својот компјутер

Читај повеќе
  • play_arrow

Роботско куче што можете да си го дозволите - што сѐ може да направи?

Читај повеќе
  • play_arrow

Epic Games ја подарува акционата авантура Control вредна 30 долари

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 нови видеоигри во јуни 2021

Читај повеќе