Instagram воведува нова интересна опција

Instagram воведува нова опција која ќе овозможи повеќе луѓе да разговараат во живо во исто време.

Станува збор за функцијата под назив „Live Rooms“ која овозможува да разговараат четири лица преку видеоповик, а досега можеа да разговараат само две.

Како што порачуваат од Instagram, се надеваат дека новата опција ќе ги поттикне корисниците да формираат музичка група или на некој начин да се здружат преку платформата.

URL

Опцијата Live Rooms е слична како и популарната апликација Clubhouse, а разликата е што на таа апликација не мора да вклучите камера, додека на Instagram мора.

Clubhouse е достапна само за iOS и тоа само доколку некој ви испрати покана.

Тагови
реклама

Шест знаци дека пиете премногу вода

Read more

Милијарда долари за да може Ever Given да излезе од Суецкиот Канал

Read more

Колку секс е навистина потребно за среќна врска?

Read more

Жителите на Ново Маало во одбрана на проектот спроти „Холидеј Ин“

Read more

Софтвер

Како да блокирате несакани повици?

Read more

Apple ја поднови Siri

Read more

Внимавајте: Новиот Android вирус се преправа дека е ажурирање на системот

Read more

Апликација која споделува најмногу лични податоци – Дали ја користите?

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Дали ја откривме најдобрата Суперземја досега?

Читај повеќе

Што подготвуваат од Apple за овој април?

Читај повеќе
  • filter

Како изгледаше првиот Apple компјутер пред 45 години?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

AlphaDog  - кинескиот одговор на роботското куче на Boston Dynamics

Читај повеќе
  • filter

Samsung летово ќе ги покаже новите смартфони на преклоп

Читај повеќе

Што да направите доколку мобилниот ви падне во вода?

Читај повеќе

Падна одлука: Контаминираната вода од Фукушима сепак ќе заврши во океанот

Читај повеќе

Нура ал Матруши влезе во историјата како првата арапска астронаутка

Читај повеќе

Популарни PlayStation франшизи доаѓаат на мобилни уреди

Читај повеќе