ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ 2020

Интегра ги претстави плановите: Штип се претвора во балкански Манчестер

По неверојатните проекти на парламентраните избори летоска, јавноста со нетрпение ги чекаше плановите на Интегра за градот Штип каде има свој кандидат за градоначалник.

Универзитетски град, затворен олимписки базен, спортска сала со 6 илјади седишта, концертна сала каде ќе се одржува Евровизија, нови модерни населби во градот, економски развој на идустриските капаците со кои Штип ќе стане новиот Манчестер.

Ова сѐ ќе се реализира во Штип доколку на претстојните избори победи кандидатот за градоначалник на Интегра, Нигериецот Симон Поликарп кој од своите студентски денови живее во градот под Исарот и одлично го владее македонскиот јазик.

За жал, засега нема најави за вселенски центар.

Епа, сега штипјани се на потег.

Тагови
реклама

Кој е полицаецот кој со три потези спречи трагедија во Капитол хил?

Read more

Рецепт за печен компир стана хит на интернет

Read more

Откажан првиот меч на ракометниот Мундијал

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

Македонија

Нови 190 случаи на COVID-19, шестмина починати и 2.009 оздравени пациенти

Read more

Минусни температури во цела држава, на Попова Шапка -16 степени

Read more

Законот за попис пред гласање, опозицијата собира потписи да го поништи

Read more

Сончево и студено со мала до умерена облачност

Read more
 

Вести

Повеќе од 95 милиони луѓе во светот се заразени со COVID-19

Читај повеќе

Навални полета за Москва

Читај повеќе

Нови 190 случаи на COVID-19, шестмина починати и 2.009 оздравени пациенти

Читај повеќе

Третата руска вакцина против корона ќе биде достапна од март

Читај повеќе

Малолетник се обидел да силува 27-годишна девојка во струшко

Читај повеќе
  • play_arrow

Петмина руски морнари спасени од потонат брод кај Турција, двајца се удавиле

Читај повеќе

Уапсена мајка за запуштање и малтретирање на малолетна ќерка

Читај повеќе

Приведени 13 лица на две домашни забави во Скопје

Читај повеќе

Почна судењето на најмоќната италијанска мафија

Читај повеќе