Интегрирано решение на „Комволт“ за заканите на рансомвер

Рансомвер (Ransomware) е насекаде. За да бидете сигурни дека вашите податоци се заштитени, безбедни и достапни, потребнa ви е водечка технологија во индустријата и вистински партнер коj ќе ви ja овозможи.

Сите компании тврдат дека ги имаат најдобрите решенија, но што велат експертите?

Дознајте ги вистинските факти за интелигентните решенија за управување со податоци на „Комволт“ (Commvault) од двата, неодамна објавени, извештаја на „Гартнер“:

  • Гартнер 2020 – критични можности за бекап на дата центар и солуции за обновување на податоци, каде што се истакнува дека „Комволт“, меѓу девет компании,  ги доби највисоките оцени за девет критични можности во три случаи на употреба: jавен облак (4,15 од 5), виртуелна средина (4,18 од 5) и околини на физички сервер (4,09 од 5).
  • Гартнер – Магичен квадрант за дата бекап центар и солуции за обновување, во којшто„ Комволт“ беше по девети пат прогласен за лидер на пазарот.

Во борба притив заканите на рансомвер, може да се потпрете на единственото, интегрирано решение на „Комволт“ за враќање на податоците. „Комволт“, ќе ви овозможи целосна заштита што ги намалува ризиците во сите крајни точки и апликации.

Колкав и да е предизвикот, „Комволт“ ќе ве подготви. Од бекап и управување со податоците во клауд, до проширување и усогласување на капацитетот на вашиот хардвер, ќе обезбедиме докажани решенија за да ги одржуваме вашите податоци безбедни и достапни.

реклама

Спасовски: Во Вевчани не се случи ништо спектакуларно, сакаа инцидент и сензационалност

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

И Меколи Калкин сака да го избришат Трамп од „Home Alone 2“

Read more

Програмер има уште две шанси да ја погоди лозинката за сметка со 240 милиони долари

Read more

Промо

Интегрирано решение на „Комволт“ за заканите на рансомвер

Read more

Дедо Мраз вози за Кликни Јади!

Read more

Државна Лотарија и Црвен крст започнаа со хуманитарна акција за поддршка на ранливи категории граѓани во борба со Ковид-19

Read more

Дали знаете како да ги совладате загадувачите на воздух во домот?

Read more
 

Ново

СЗО до своите членки: Не воведувајте обврска за доказ за вакцинирање или имунитет при патување

Читај повеќе

Попова тврди дека Русија развила „имунитет на стадо“

Читај повеќе
  • play_arrow

Прошетка по снежната Битола

Читај повеќе

Новопримените професионални војници дадоа свечена заклетва

Читај повеќе
  • play_arrow

Најпаметниот папагал

Читај повеќе

Маричиќ: Подготвени сме за модерен попис – политиката подалеку од статистичката операција

Читај повеќе

Барселона ги одложи изборите за претседател

Читај повеќе

СИРИЗА: Мицотакис го финализираше вртењето за 180 степени за Договорот од Преспа

Читај повеќе

Собранието ја заврши расправата за законот за попис, ќе се гласа дополнително

Читај повеќе