Интензивни вежби за целото тело, без опрема

Ф.З.
/ 01.11.2020 / 11:34

Сѐ што ви е потребно за овие вежби е подлога, нешто за освежување и малку простор.

Секоја вежба трае 50 секунди со тоа што помеѓу вежбите имате 10 секунди пауза за одмор, колку да земете воздух.

Вежбите траат вкупно 20 минути и се интензивни. Придобивката е што ги активирате сите мускули во телото и правите целосна вежба на телото и тоа без никаква опрема.

Се почнува со 5 различни вежби за загревање кои ќе ви одземат 5 минути. Потоа следува главниот дел од 10 вежби во времетраење од вкупно 10 минути, а последниот дел се 5-минутни вежби за ладење.

Remote video URL

Предупредување: Вежбите не се наменети за почетници или за луѓе кои правеле пауза од вежбање.

Тагови
реклама

Интегра ги претстави плановите: Штип се претвора во балкански Манчестер

Read more

Апасиев: Вакво зло Македонија немала од АСНОМ до денес

Read more

Се крчка ЕУ-гославија за време на Бајден, каде е Северна Македонија во овој план?

Read more

Делчево го доби првиот Музеј на олдтајмери

Read more

Фит

15-минутни секси вежби со Памела

Read more

Најдобриот начин за ефективни склекови

Read more

15-минутни вежби за секси грб и затегнати раце со тегови

Read more

7 одлични вежби за совршени бицепси

Read more

Магазин

  • play_arrow

На Галапагос откриен бел пингвин

Читај повеќе
  • play_arrow

15-минутни секси вежби со Памела

Читај повеќе

Поради короната, белградската проституција работи по принципот на достава

Читај повеќе
  • play_arrow

Брзи и вкусни идеи за појадок со Гордон Ремзи

Читај повеќе

Четири знаци дека си имате работа со манипулатор

Читај повеќе

Колку треба да вежбаме ако цел ден седиме?

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова е најголемиот волк во светот

Читај повеќе

Што е тоа што ја прави една личност сексапилна ?

Читај повеќе
  • play_arrow

Транспорт на отворено море: Дронови кои им пркосат на ветровите и брановите

Читај повеќе