Интер го откри третиот дрес - јавноста заслепена од убавина

Миланскиот калчолигаш изненади многумина откако го објави третиот дрес во кој ќе настапува сезонава, а тој е целиот ишаран со картата на светот.

„Нераѕурите“ преку дресот сакаат да испратат порака за глобално единство, што очигледно веднаш им успеа бидејќи првите реакции за новиот дрес се крајно позитивни.

Инспириран од својата клупска историја на отвореност кон секој што сака да биде дел од овој клуб, Интер направи храбар потег дизајнирајќи необичен дрес за новата 2022/2023 сезона. На дресот се наоѓа карта на светот, а Милано е точно зад клупскиот амблем на градите.

URL

Убавите бели и светлосини бои глатко ја исцртуваат географската мапа на светот која се простира на двете страни на дресот.

Интер не бадијала го носи името Интернационале. Дресот ги претставува обединетоста и нивната долга историја на прифаќање играчи од сите краишта на светот покрај домашните Италијанци. Всушност, Интер затоа и бил формиран, откако на група швајцарски фудбалери им било забрането да играат во Милан бидејќи не биле Италијанци.

Дресот беше презентиран денеска и многу наскоро ќе биде достапен за купување и онлајн нарачки.

Тагови
реклама

Бритни Спирс повторно се разголи на Instagram, обожавателите се загрижени

Read more

Анален секс за почетници: 13 прашања кои секогаш сте сакале да ги поставите

Read more

Колапс на доларот: Многумина го предвидуваат, но никако да се случи

Read more

Картаполов без кочници: Кажете што се случува на фронтот, Русите не се глупави

Read more

Фудбал

Меси најави: Во Катар ќе биде моето последно Светско првенство

Read more

Станковиќ нов тренер на Сампдорија

Read more

Македонската фудбалска репрезентација на 65. место на ФИФА ранг-листата

Read more

Повеќе не ја кријат врската: Тоти конечно се појави со новата девојка

Read more
 

Спорт

Меси најави: Во Катар ќе биде моето последно Светско првенство

Читај повеќе

Станковиќ нов тренер на Сампдорија

Читај повеќе

Македонската фудбалска репрезентација на 65. место на ФИФА ранг-листата

Читај повеќе
  • play_arrow

Бејзбол навивач се фрли преку ограда обидувајќи се да фати историски хоум-ран

Читај повеќе

Повеќе не ја кријат врската: Тоти конечно се појави со новата девојка

Читај повеќе

Бразилскиот тренер-силувач осуден на 109 години затвор

Читај повеќе
  • play_arrow

Пиоли: Милан направи премногу грешки против Челси

Читај повеќе

Јокиќ се повреди пред стартот на сезоната

Читај повеќе

Се степаа играчи на Голден Стејт Вориорс, ќе летаат и казни

Читај повеќе