СЕРИЈА А 2020/21

Интер го претстави дресот за новата сезона

Клубот од Милано заедно со спонзорот Nike денеска го открија дизајнот на дресот за новата сезона 2020/21.

Од Интер велат дека дизајнот бил инспириран од миланските дизајнери од 80-тите години на минатиот век, а новиот дрес е во чест на градот кој ги слави неговата култура, вредности и стил преку традиционалните клупски бои црна и сина.

„Продолжуваме да го предизвикуваме традиционалниот клупски идентитен на дрес во ленти, овој пат црпејчи инспирација од еден од нјаваѓните дизјанерски движења на Милано. Цик-цак дизајнот е обележје на постмодернистичкиот дизајн, а во истовреме асоцира и на басилиск во движење. Резултатот е крајно неочекуван домашен дрес“, вели Скот Мансон од Nike.

Remote video URL

Дресот ќе биде достапен за онлајн нарачки веќе од утре, 1 јули, но само за оние кои се носители на сезонски билет, картичката SiamoNoi или пак се официјални членови на клубот.  Нормално, како официјално здружение, регистрираните членови во Inter Club Macedonia истотака ќе можат да ја искористат оваа предност. Дресот ќе биде достапен и на официјалната веб-страница на Nike.

реклама

Не може да ги надмудрите луѓето родени во овие 3 хороскопски знаци

Read more

Се самоуби внукот на Елвис Присли, Бенџамин Кео

Read more

Казна затвор 19 години за Ангела Ѓорѓиевска за убиството на Пино

Read more

Гејтс: Лекот и вакцините треба да бидат достапни за сите, не само за богатите

Read more

Фудбал

Бартомеу: Преговорите за трансферот на Лаутаро се во мирување

Read more

Кулибали: Милан едвај шутна на гол, а даде два гола

Read more

ФФМ одлучи клубовите да не плаќаат котизација

Read more

Манчестер Сити ќе игра во ЛШ, поништена одлуката за суспензија

Read more

Спорт

Бартомеу: Преговорите за трансферот на Лаутаро се во мирување

Читај повеќе

Леклер се извини за судирот со Фетел

Читај повеќе
  • play_arrow

Кулибали: Милан едвај шутна на гол, а даде два гола

Читај повеќе

ФФМ одлучи клубовите да не плаќаат котизација

Читај повеќе

Манчестер Сити ќе игра во ЛШ, поништена одлуката за суспензија

Читај повеќе
  • play_arrow

10 најглупави трансфери на деценијата

Читај повеќе

ОК Вардар: Финансискиот извештај на ОФМ е скандалозен

Читај повеќе
  • play_arrow

Артета разочаран: Им се извинувам на фановите

Читај повеќе
  • play_arrow

Голови на Пандев и Барди во вчерашните дуели од Серија А и Ла Лига

Читај повеќе