Интер го претстaви третиот дрес

Актуелниот италијански шампион, и главен фаворит за одбрана на титулата, денеска го претстави својот трет дрес кој изненади многумина поради изборот на шарени бои.

Со оглед на тоа што дресот доаѓа на само ден пред натпреварот од Лигата на шампиони против Реал Мадрид, веќе се шпекулира дека утревечер на „Џузепе Меаца“ „Нераѕурите“ ќе истрчаат токму во оваа варијанта.

„Браќа и сестри ширум светот. Третиот дрес од Nike за сезоната 2021/22 зема инспирација од вредностите на вклучителност и еднаквост, кои се дел од ДНК на Интер уште од самите почетоци на клубот“, стои во клупското соопштение.

Remote video URL

Како што е познато, поради дискриминација кон странците кои живееле во Милано и на кои им било забрането да играат фудбал за клубот Милан, тие се собрале и го формирале Интер, намерно бирајќи го тоа име (Интернационале) ставајќи дознаење дека кај нив секој ќе биде добредојден.

Воедно, дресот кој ќе го носат играчите, но и репликата која ќе биде во продажба за навивачите, се направени од 95% рециклирани пластични шишиња, револуционерна технологија која ја штити природата од загадување со пластика.

Дресот веќе од денеска е достапен за продажба преку клупската веб-страница, како и во одредени продавници низ Милано, а од 17-ти месецов ќе биде достапен и во сите продавници на Nike.

реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Британците панично купуваат гориво, бензинските пумпи останаа без залихи

Read more

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Read more

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Read more

Фудбал

Објавени платите во Милан, Ибра убедливо на врвот

Read more

Мурињо: Судијата и ВАР уништија фантастично дерби

Read more

Ферги: Враќањето на Роналдо беше како Цезар да влегува во Рим

Read more

Строгите навики на Левандовски: Сите оброци ги почнува со десерт

Read more
 

Спорт

Објавени платите во Милан, Ибра убедливо на врвот

Читај повеќе
  • play_arrow

Мурињо: Судијата и ВАР уништија фантастично дерби

Читај повеќе
  • play_arrow

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Читај повеќе
  • play_arrow

Усик му ги врати појасите на Џошуа по шокантниот пораз

Читај повеќе

Ферги: Враќањето на Роналдо беше како Цезар да влегува во Рим

Читај повеќе

Строгите навики на Левандовски: Сите оброци ги почнува со десерт

Читај повеќе

Фетел: Кога заврна, трката се претвори во лотарија

Читај повеќе

Јубилејна стота победа во Формула 1 за Луис Хамилтон

Читај повеќе

Фернандеш со порака до навивачите на Јунајтед по поразот од Астон Вила

Читај повеќе