Интер го враќа Наинголан

Белгискиот фудбалер Раџа Наинголан наскоро ќе се врати во редовите на Интер.

Искусниот играч за врска дојде во Интер од Рома за 38 милиони евра и Николо Ѕаниоло летото во 2018 година, но за кратко време замина на позајмица во Каљари. Тоа беше поврзано и со здравствената состојба на сопругата на Наинголан која се лечеше од рак, но се чини дека сега се враќаат во Милано.

„На Каљари не му беше во прв план да го донесе Наинголан, но не смеевме да ја пропуштиме приликата да донесеме играч кој ќе го крене моралот на целиот тим. Уверени сме дека тоа беше одличен договор, но тој е играч на Интер и со нив има договор уште две сезони, така што нема веќе потреба да се полемизира неговото останување во Каљари“, рече директорот на Каљари, Марчело Карли.

Италијанските медиуми објавија дека Антонио Конте е подготвен да му даде нова шанса на 32-годишниот Наинголан и ова би можело да биде добра промена за двете страни.

Како многупати досега во фудбалските договори, и ова не е 100% сигурно, а на тоа укажува и објавата во италијански Tuttosport, каде се шпекулира дека можно е Интер да го понуди Наинголан на Фиорентина како дел од договор за Федерико Кјеза плус пари. Кјеза се проценува на 60 милиони евра, а Наинголан на нешто помалку од 20 милиони евра.

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Коронавирус и имунитет – научно објаснето

Read more

Сабота и недела неработни, породилно отсуство 1 година и зголемување на минималната плата, бара ССМ

Read more

Италија забрани влез од 13 земји

Read more

Фудбал

Направена жрепката и за Лига Европа

Read more

Извлечени двојките за остатокот од Лигата на шампионите

Read more

Златан: Ибра не е играч за Лига Европа

Read more

Нов кикс на Интер, го загуби 3. место

Read more

Спорт

Направена жрепката и за Лига Европа

Читај повеќе

Извлечени двојките за остатокот од Лигата на шампионите

Читај повеќе

Златан: Ибра не е играч за Лига Европа

Читај повеќе
  • play_arrow

Нов кикс на Интер, го загуби 3. место

Читај повеќе
  • play_arrow

„Ѓаволите“ не запираат, на бод се од ЛШ

Читај повеќе

Иднината на ВАР е во рацете на Колина

Читај повеќе

Имобиле: Лацио не е повеќе ист

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Времеплов: 14 години од инцидентот Матераци - Зидан

Читај повеќе

Михајловиќ против Sky: Ниту збор за Болоња, личите на канал на Интер

Читај повеќе