ЛЕТЕН ТРАНСФЕР ПЕРИОД 2020

Интер ја одби Барса, не сака трампа Лаутаро за Видал и Семеду

Челниците на Интер наводно одбиле богата понуда од каталонскиот тим која вклучувала пари и двајца нивни играчи за аргентинскиот голгетер.

Барселона уште летоска покажуваше интерес за Лаутаро Мартинес, а одличната сезона која тој ја има во Интер ги натера сериозно да запнат за негово доведување на „Камп Ноу“. Причина плус е и тоа што Антоан Гризман веројатно ќе си замине.

Како што пренесува La Gazzetta dello Sport, Барселона понудила 70 милиони евра плус Артуро Видал и Нелсон Семеду. Но, од Интер експресно ја одбиле понудата бидејќи разделба со Лаутаро не им е во план.

Се чини Барселона игра на картата на Видал бидејќи Интер одамна пројави интерес за Чилеанецот и речиси секој преоден рок се поврзува со него.

Лаутаро Мартинес има откупна клаузула од 111 милиони евра и која Барселона може во било кое време да ја активира доколку е спремна да плати толкава сума.

реклама

Се подготвува протокол за отворање на аеродромите и граничните премини

Read more

Владата донесе протоколи за градинките, факултетите, основните и средните училишта

Read more

Филипче: Се координираме со соседите за отворање на границите, најверојатно нема да се бараат тестови

Read more

30 мај 1913, завршила Првата балканска војна со поделба на Македонија

Read more

Фудбал

Уметноста на изведувањето пенал

Read more

ПСЖ и Интер се договорија за Икарди

Read more

Гогов: Ништо нема да нѐ запре, Брегалница ќе биде уште посилна

Read more

„Романтичарите“ негативни на COVID-19, фудбалот се враќа во Дебар Маало

Read more

Спорт

  • play_arrow

Уметноста на изведувањето пенал

Читај повеќе

ПСЖ и Интер се договорија за Икарди

Читај повеќе

Гогов: Ништо нема да нѐ запре, Брегалница ќе биде уште посилна

Читај повеќе

„Романтичарите“ негативни на COVID-19, фудбалот се враќа во Дебар Маало

Читај повеќе
  • play_arrow

Холанд нема да игра против Падерборн поради повреда

Читај повеќе

Реал Мадрид стана најскапиот клуб во Европа

Читај повеќе

Лигата на шампиони можно е да се доигра во Германија или во Турција

Читај повеќе

Падна одлука: Серија А почнува на 20 јуни

Читај повеќе

Гаспар: Ако Реал беше лидер, првенството ќе завршеше пред предвиденото

Читај повеќе