ЛИГА НА ШАМПИОНИ 2019/20

Интер му посвети две страници на Пандев во денешната меч-програма

Во најавата за натпреварот од Лигата на шампиони против Славија италијанскиот тим најде место и за прекрасни зборови упатени кон нашиот Горан Пандев.

Во Милано не го забораваат Пандев и неговиот допринос во освојувањето на долгоочекуваната титула во Лигата на шампионите во 2010 година.

Во онлајн изданието на меч-програмата за денешниот натпревар од 1. коло против чешкиот шампион, Интер одвојува две страници за Пандев.

Најпрво ја пренесува неговата фамозна изјава: „Подготвен сум да направам сѐ за Интер, ако треба и да играм бек“, а потоа додава „Горан Пандев, еден од хероите на Триплета е срамежлив, скромен дечко кој себеси се става во служба на тимот и тренерот“.

„Нема потреба да се трошат зборови за неговиот волшебен удар со левата нога. Слободниот удар на Дербито е еден од најдобрите моменти за кои сонуваме кога ќе ги затвориме очите. „Мојот најдобар другар во Интер? Деки Станковиќ. Кога дојдов тој ми помогна да ја сфатам важноста и привилегијата од носењето на овие бои“. Вистински лидер-змеј кој, токму како и Горан, не се плашеше од никој и ништо. Кога помислуваме на македонскиот фудбалер, не можеме а да не се насмееме. Бидејќи тој беше на теренот во Мадрид, бидејќи „тој ден со Интер мојот најголем сон стана јаве“. И нашиот, Горан. И нашиот стана јаве“.

Онлајн изданието можете да го погледнете со клик тука, а таму има и видео од најдобрите моменти на Пандев во црно-синиот дрес.

реклама

Мухамед Зекири со сопругата и ќерката се хоспитализирани со COVID-19

Read more

90 проценти од новозаболените во Скопје потекнуваат од 15 фамилии

Read more

Целосен викенд карантин за Скопје, Штип, Куманово и Тетово, делумен за остатокот од земјата

Read more

Објавено уште едно видео од бруталното однесување на полицијата кон Џорџ Флојд

Read more

Фудбал

10 најскапи откази на фудбалски менаџери

Read more

Фудбалски рекордер: Украински клуб има 25 заразени со COVID-19

Read more

И после Ибра, Ибра

Read more

Карагер: Обамејанг е премногу добар за Арсенал

Read more

Спорт

  • play_arrow

10 најскапи откази на фудбалски менаџери

Читај повеќе

МЗТ до КФМ: Парите назад или кривична

Читај повеќе

Фудбалски рекордер: Украински клуб има 25 заразени со COVID-19

Читај повеќе

И после Ибра, Ибра

Читај повеќе

Карагер: Обамејанг е премногу добар за Арсенал

Читај повеќе
  • play_arrow

Холанд може да го пропушти мечот со Херта поради повреда

Читај повеќе
  • play_arrow

Фан на Барса направи видео компилација со „најдоброто“ од Роналдо

Читај повеќе

Барса сокрилa дека има пет играчи со коронавирус

Читај повеќе

ФИФА повика на здрав разум при санкционирањето на фудбалери кои бараат правда за Џорџ Флојд

Читај повеќе