СЕРИЈА А 2019/20

Интер се искачи на второто место во Серија А

Интер го совлада Торино на домашен терен синоќа во натпревар од 32. коло од италијанското фудбалско првенство со 3:1.

Гостите на почетокот на првото полувреме го отворија резултатот преку Андреа Белоти по киксот на Самир Хандановиќ. Интер не дозволи изненадување и со три гола во второто полувреме направи целосен резултатски пресврт. Головите за домаќините ги постигнаа Ашли Јанг, Диего Годин и Лаутаро Мартинес.

По оваа победа Интер се изедначи со Лацио по број на бодови (68). Сега „Нераѕурите“ се втори, Лацио е трет, а убедливо прв е Јувентус со 76 бодови.

Торино е на 16. позиција со 34 бодови.

Remote video URL
реклама

Скопјанец организирал фудбалски турнир непочитувајќи ги мерките за заштита од COVID-19

Read more

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Чеферин: Во иднина нема да се повтори Ф8 форматот

Read more

Петмина патници од летот Скопје-Турку во вторникот позитивни на COVID-19

Read more

Фудбал

Чеферин: Во иднина нема да се повтори Ф8 форматот

Read more

Озил бара поддршка за „Muslim Lives Matter“

Read more

Гасперини: Штета, помисливме дека сме во полуфинале

Read more

Сити испрати понуда за Кулибали

Read more

Спорт

Чеферин: Во иднина нема да се повтори Ф8 форматот

Читај повеќе

Ѓоковиќ одлучи да игра на УС Опен

Читај повеќе
  • filter

Озил бара поддршка за „Muslim Lives Matter“

Читај повеќе

Гасперини: Штета, помисливме дека сме во полуфинале

Читај повеќе

Сити испрати понуда за Кулибали

Читај повеќе

Пирло сака да го донесе Џеко во Јувентус

Читај повеќе
  • play_arrow

10 фудбалски легенди кои ќе се пензионираат до следната сезона

Читај повеќе

Формирани двојките за првото коло од НБА плејофот на Истокот

Читај повеќе
  • play_arrow

ПСЖ за три минути стигна до полуфиналето

Читај повеќе