Интервју по натпревар

Викендов Барселона во инфарктна завршница ја совлада Селта со 3:2, а херој на Каталонците беше Португалецот Жуау Канселу кој го постигна решавачкиот гол.

Барса до 80. минута губеше со 2:0, но потоа Левандовски со два брзи гола го израмни резултатот, а Канселу му донесе три бода на домашниот тим длабоко во судиското надополнување.

По натпреварот Португалецот даде изјава за медиумите во која го пофали целиот тим кој не се предаваше дури и кога се чинеше дека сѐ е готово.

Сепак, многумина со чудење го гледаа Канселу кој додека ја даваше изјавата направи многу чудни изрази на лицето.

URL

Покрај голот, Канселу имаше и асистенција при израмнувачкиот, промовирајќи се во вистински херој на својот тим.

На стартот на сезоната Каталонците играат навистина добро. Тие се први на табелата во Ла Лига, а со триумфот над Селта ја врзаа вкупно шестата победа во сите натпреварувања.

реклама

Откриен нов вид „екстремно агресивна“ змија

Read more

3 симптоми на висок холестерол кои можат да се забележат на телото без тестирање

Read more

Голем неделен хороскоп од 17 до 23 јуни

Read more

Рецепт на денот: Пилешко „а ла Тоскана“

Read more

Фудбал

Гатузо најавен како мафијашки бос во видеото на Хајдук

Read more

Го забележавте новиот ВАР детаљ на ЕУРО? Преземен е од друг спорт

Read more

Роналдо го собори сопствениот рекорд на ЕУРО

Read more

Мбапе ќе игра со скршен нос

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Гатузо најавен како мафијашки бос во видеото на Хајдук

Читај повеќе
  • play_arrow

Го забележавте новиот ВАР детаљ на ЕУРО? Преземен е од друг спорт

Читај повеќе

Роналдо го собори сопствениот рекорд на ЕУРО

Читај повеќе

Мбапе ќе игра со скршен нос

Читај повеќе
  • play_arrow

Бостон Селтикс станаа рекордни НБА шампиони

Читај повеќе
  • filter

Која е убавата навивачка што мамеше погледи на натпреварот Србија-Англија?

Читај повеќе

Мбапе ги повика младите Французи да гласаат: Екстремистите се многу блиску

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Далеку од вниманието на ЕУРО и Копа Америка се игра уште едно првенство

Читај повеќе

Пролет се засили со Стојчевиќ, нов договор за Василевски

Читај повеќе