iPad mini: Како новиот уред на Apple помина на тестот за издржливост?

Минатиот месец Apple ја претстави подобрената верзија на iPad Mini 5, а во ова видео може да видите како новиот уред мина на тестот за издржливост.

Ред стругање на екранот, на куќиштето и на заштитните стакла на камерата, како и загревање на екранот со отворен пламен и свиткување на куќиштето се дел од тестирањата на издржливост со кои YouTube каналот JerryRigEverything ги тестира смартфоните.

Како мина новиот уред на Apple и дали е поиздржлив од iPad pro може да дознаете од видеото.

реклама

Хардвер

Lenovo ги претстави таблетите Yoga Duet 7i и IdeaPad Duet 3i

Read more

Поглед во новиот лаптоп Surface Book 3

Read more

Dell претстави два нови лаптопа

Read more

Apple планира да произведе iPad и iPad mini со поголем екран

Read more

Нови видеа

play_arrow

Полнење гориво 6.000 метри на небото

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за серијата „Friends“

Read more
play_arrow

Њујорчани, претеравте!

Read more
play_arrow

Раперот Свормз удри во автобус и го уништи неговото Ferrari

Read more
play_arrow

Лесни вежби за истегнување на телото

Read more
play_arrow

Ја избричи брадата по 10 години и ја шокираше сопругата

Read more
play_arrow

Погледнете како да направите прекрасна градина на покривот на вашата зграда

Read more
play_arrow

Работа од дома, фејл компилација

Read more
play_arrow

Италијанското знаме го разубави миланското небо

Read more
play_arrow

Корона-робот дезинфицира по индиските улици

Read more
play_arrow

Малку поразлични рецепти со тестенини

Read more
play_arrow

10 фудбалери на кои ова им е последна шанса да си ја спасат кариерата

Read more