iPhone 14 на Apple ќе има многу подобра предна камера со автофокус

Се очекува Apple да го претстави iPhone 14 во септември, а познатиот и доверлив аналитичар Минг-Чи Куо го најавува најголемиот напредок на предната камера од iPhone 11.

Селфи камерата ќе има автофокус, што значи откажување од FF решението (фиксен фокус) за прв пат во историјата на компанијата. Ќе има 6P објективи и отвор од f/1,9.

Префрлањето на AF (автофокус) ќе ја подобри разновидноста на предната камера бидејќи луѓето се повеќе се потпираат на предната камера за „сериозни“ видеоповици, но и за креирање содржина наменета за социјалните мрежи.

Главниот снабдувач на објективот ќе биде Genius, додека CCM (CMOS камера модул) ќе го произведуваат LG Innotek и Cowell.

Сензорот и овојпат ќе биде производ на Sony, а уште не е познато дали ќе се разликува од сегашните 12 MP модули на јапонскиот производител.

реклама

Бритни Спирс повторно се разголи на Instagram, обожавателите се загрижени

Read more

Анален секс за почетници: 13 прашања кои секогаш сте сакале да ги поставите

Read more

Колапс на доларот: Многумина го предвидуваат, но никако да се случи

Read more

Картаполов без кочници: Кажете што се случува на фронтот, Русите не се глупави

Read more

Мобилни

Infinix Zero Ultra се полни од од 0 до 100%  за 12 минути 

Read more

Функциите на камерата од серијата Xiaomi 12T носат корисничко искуство какво што не сте виделе досега

Read more

Xiaomi ги претстави 12Т и 12Т Pro

Read more

Откриени нови детали за серијата Galaxy S23 на Samsung

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Снупи ќе патува до Месечината

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Фудбалерка ја има највисоката оценка на FIFA 23

Читај повеќе
  • play_arrow

Infinix Zero Ultra се полни од од 0 до 100%  за 12 минути 

Читај повеќе

Закерберг, фала ти многу: Рекламите доаѓаат и на профилите на Instagram

Читај повеќе
  • filter

Функциите на камерата од серијата Xiaomi 12T носат корисничко искуство какво што не сте виделе досега

Читај повеќе

Нуркање: Кратка историја за изумот дизајниран за потребите на шпанската Круна

Читај повеќе

Никол Мен стана првата жена со домородно потекло која отпатува во вселената

Читај повеќе
  • play_arrow

Турците први во светот имаат брод без екипаж за електронско војување

Читај повеќе
  • filter

Секојдневните задачи стануваат едноставни со новите Xiaomi AIoT производи

Читај повеќе