ФИФА СВЕТСКО ПРВЕНСТВО КАТАР 2022

Иран во првата победа на Мундијалот го сруши Велс

Во првиот натпревар од шестиот ден на Светското фудбалско првенство 2022, репрезентацијата на Иран го победи Велс со 2:0.

Стрелци на головите беа Чесми и Резаин во судиското надополнување.

Со овој натпревар започна второто коло на Мундијалот во Катар.

URL

Иран по два натпревара има три бода и шанси за пласман во осминафиналето, додека Велс остана на само еден бод и само со теоретски шанси да ја мине групата Б во која се уште и Англија и САД.

 Денес на распоредот се уште три натпревари:

Катар – Сенегал (14 часот)

Холандија – Еквадор (17 часот)

Англија – САД (20 часот).

Тагови
реклама

Фудбал

Лаутаро Мартинес и Интер работат на продолжување на договорот

Read more

Алегри го напушти Јувентус?

Read more

Светскиот шампион обвинет за силување ќе оди на психијатриска евалуација

Read more

Ливерпул објави дека се разделува со двајца фудбалери

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Индијана избори мајсторка со Њујорк, катастрофална шутерска вечер на Брансон

Читај повеќе

Лаутаро Мартинес и Интер работат на продолжување на договорот

Читај повеќе

Алегри го напушти Јувентус?

Читај повеќе

Светскиот шампион обвинет за силување ќе оди на психијатриска евалуација

Читај повеќе

Ливерпул објави дека се разделува со двајца фудбалери

Читај повеќе

Французите изненадија со списокот за ЕУРО 2024: Каде се асовите?

Читај повеќе

Јокиќ сите ги насмеа на пресот по неверојатниот пораз со 45 разлика

Читај повеќе

Во Барса се бесни: Сепак клоца за Чави

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто Фјури не го ни погледна Украинецот Усик пред борбата на векот?

Читај повеќе