Исчезна 43-годишен маж од Тетово

Тетовската полиција информира дека кај нив е пријавено исчезнување на 43-годишник кој има здравствени проблеми.

– На 25.09.2022 во 08:50 часот во Полициска станица Тетово З.Ф.(73) од Тетово пријавила дека од домот се оддалечил нејзиниот син Б.Ф.(43) од Тетово, кој имал здравствени проблеми.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето, информираат од СВР Тетово. 

реклама

Волстрит се тресе, инвеститорите стравуваат

Read more

Дали секое Светско досега било наместено?

Read more

Необичен знак за недостаток на витамин Б12

Read more

Кои зачини помагаат за побрзо варење и здрави црева?

Read more

Македонија

Охрид не смее да биде синоним за скапо сместување, студени соби и бајат појадок

Read more

Продолжуваат протестите на приватните автобуски превозници

Read more

Се празнува 8 Декември – Св. Климент Охридски

Read more

Променливо облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец

Read more
 

Вести

Бразил ризикува да ја загуби контролата над Амазон во корист на шверцерите со дрога

Читај повеќе

Канада ќе ги заостри правилата за странски инвестиции

Читај повеќе

Шолц: Правиме сè што можеме за да спречиме директна војна меѓу Русија и НАТО

Читај повеќе
  • play_arrow

Укинувањето на моралната полиција: Вистинска промена или ПР потег на режимот против Иранките?

Читај повеќе

Која е Дина Болуарте – првата жена претседател на Перу?

Читај повеќе

Европа зимава ќе има греење, но што ќе биде потоа?

Читај повеќе

Волстрит се тресе, инвеститорите стравуваат

Читај повеќе

Охрид не смее да биде синоним за скапо сместување, студени соби и бајат појадок

Читај повеќе

Продолжуваат протестите на приватните автобуски превозници

Читај повеќе