Исчезна Twitter профилот на Амбер Херд

Неколку дена откско Илон Маск го презеде Twitter, исчезна профилот на славната актерка Амбер Херд, пренесе People.

Херд беше во врска со Масk во периодот меѓу 2016 година и 2018 година, по нејзиниот развод од актерот Џони Деп.

Исчезнувањето на нејзиниот профил прв го забележа јутјуберот Метју Луис, познат како That Umbrella Guy, кој вчера твитна дека актерката го избришала профилот, односно дека истиот повеќе не постои.

URL

Нејасно е дали актерката сама го отстранила профилот, ниту се познати причините за деактивацијата. Таа е една од славните личности кои си заминаа од Twitter, претходно деновиве истото го направија Тони Брекстон, Шонда Рајмс, Мајк Фоли и други.

„Хммм, изгледа дека на некој не му се допаѓа тоа што бившиот има пристап до профилот и личните пораки“, твитна Морган Тремејн, новинар кој претходно работеше во TMZ и сведочеше во судската битка на Амбер против Џони Деп.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Amber Heard (@amberheard)

реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Зошто има сè поголем број случаи на рак на пенис низ светот?

Read more

Кога Данела ќе плива во Вардар?

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more

Интернет

Поставен нов рекорд во брзина на интернет

Read more

Google го укинува бесконечното скролање

Read more

TikTok ја претстави апликацијата Whee слична на Instagram

Read more

X официјално дозволува XXX содржина

Read more
 

Гик

Дали новиот Android 15 ги претвора смартфоните во десктоп компјутери?

Читај повеќе

Единствен освен Земјата има море, езера и дожд: Сателитот на Сатурн и натаму интригира

Читај повеќе
  • filter

Кој го изградил Мачу Пикчу? Откривање на нејасната историја на градот на Инките

Читај повеќе
  • filter

Смартфонот OnePlus Nord 4 пристигна со метално куќиште и уникатен дизајн

Читај повеќе

Кога роботите ќе почнат да бришат прашина наместо да ни ги земаат работните места?

Читај повеќе

Достапна е јавна бета верзија на iOS 18: Што е ново?

Читај повеќе

Климатските промени ги прават деновите подолги - ова не се случило со милениуми

Читај повеќе
  • play_arrow

Редок вид кит исплива на брег во Нов Зеланд: Научниците не знаат речиси ништо за него

Читај повеќе

Откриена пештера на Месечината може да стане дом за астронаути

Читај повеќе